Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Red Dead Redemption 2, Hot Coffee Modu Yasaklanmaya Çalışılıyor

Grand Theft Auto San Andreas oyununu oynayanlar Hot Coffee modunun ne olduğunu biliyordur. Bir dönemler büyük tartışmalara sebep olmuş bir oyun moduydu. Aslında oyunun içerisinde bulunan ve erişilemeyen bir mini oyundu. Daha sonra ise Hot Coffee modu olarak GTA San Andreas’a eklenmiş bir moddu. Bu oyun modu ise ana karakterimiz olan Carl “CJ” Johnson ile oyundaki kız arkadaşlarının animasyonlu seks sahnelerini gösteriyordu. Bu durum dediğimiz gibi tartışmalara sebep olmuştu. Bu dosyalar Rockstar tarafından oyunun içerisinde kaldırıldı. Ama tartışmaların ardı kesilmedi. Bir mod yapımcısı da Red Dead Redemption 2 Hot Coffee modunu ekledi. Ama düşündüğünüz tarzda bir mod olmadığını söylememiz gerekiyor.

Red Dead Redemption 2 Hot Coffee modu; GTA San Andreas’da olduğu gibi bir mod değil. Sadece oyunun içerisinde bulunan seslendirmeler alınmış durumda ve bu sesler alınarak oyuna eklendi. Online’da kullanamayan bu mod sadece tek kişilik senaryoda kullanılıyor. Ama Take-Two tarafı bu modu istemiyor. Mod yapımcısına konu ile ilgili olarak tebligat çekilmiş durumda. Bu modu kaldırması isteniyor. Mod geliştirici ise durum ile ilgili olarak şu tarz bir açıklamada bulundu.

Mod geliştiricilerinden birisi olan Unlosing de aldığı yasal tehdidi açıklayarak “Çok şaşırdım, Take-Two’nun tek kişilik bir modu bu kadar ciddiye almasını beklemiyordum” demiş. “Rockstar Games hem oyunlarında modların önünü açıyor, hem de biri mod yüklediği zaman bir anda uygunsuz diye etiketleyiveriyor. Bu modda en ufak bir çıplaklık yok, animasyonlar ve sesler tamamen oyundan alınmış. Yaptıkları uyarıda ‘online servis’ sözü geçiyor ama bu mod sadece tek kişilik oyun için. Bu yüzden bunun adil olduğunu düşünmüyorum” diyor Unlosing.

Take-Two tarafı bunun peşini bırakacak gibi durmuyor. İlerleyen süreçte durum ile ilgili farklı haberler ile karşınızda olacağız gibi duruyor. Bakalım son durum ne olacak hep birlikte göreceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın  👍

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel