Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Kerbal Space Program 2, Geliştirici Stüdyosu Değişti

Kerbal Space Program adı ile 2011 yılında bir yapım karşımıza çıkmıştı. Steam’da erken erişim ile hayatına başlayan oyun gün geçtikçe büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı ve 2013 yılına kadar da erken erişim sürecinde kaldı. Bu süre içerisinde büyük başarılar elde eden oyun büyük firmaların gözünden kaçmadı. 2017 yılında da Take-Two tarafından oyunun geliştirici stüdyosu olan Squad satın alındı. Daha sonra ise oyunun devam oyunu üzerine çalışmalar başladı. Kerbal Space Program 2 adı ile çıkışını yapacak olan yapım artık farklı bir stüdyo tarafından geliştirilecek.

Kerbal Space Program 2’nin Geliştirici Videosu

Devam oyunu duyurulduktan sonra oyunu Star Theory Games’in geliştireceği açıklanmıştı. Ancak Take-Two’nun farklı planları var. Oyunu indie yayın markası Private Division bünyesinde kurulan yeni bir stüdyonun üstlendiğini açıkladı.

Kerbal 2 ekibinin başlıca üyeleri bu yeni stüdyoya geçerek oyun üzerinde çalışmaya devam edecekler. Bu isimler arasında Star Theory’nin başkanı Jeremy Ables, oyunun kreatif direktörü Nate Simpson ve baş yapımcısı Nate Robinson da yer alıyor. Ancak görünüşe göre stüdyonun kalan kısmı geride bırakılmış durumda, çünkü yeni stüdyonun iş ilanlarında pek çok pozisyon için yeni isimler aranıyor.

Bu denli bir değişimin amacı geliştiricilerin tamamen Kerbal Space Program 2 oyunuyla ilgilenmeleri için olduğu açıklandı. Bu sayede geliştirici ekip sadece oyunun geliştirilmesi için çalışmalarına devam edecek.

Karşımıza ikinci oyunu ile gelecek olan oyun 1 Nisan 2020 ile 31 Mart 2021 tarihleri arasında çıkışını gerçekleştirecek.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın  👍

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!