Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Red Dead Redemption 2 Epic Games Store’da Ne Kadar Sattı

Bu senenin en büyük olaylarından birisi bildiğiniz gibi Red Dead Redemption 2’nin PC versiyonunun gelmiş olması oldu. 5 Kasım tarihinde PC için çıkışını gerçekleştirdi. PC çıkışın da ilk ay oyun Epic Games Store özel olarak çıkışını gerçekleştirdi. Bu çıkış ile birlikte Red Dead Redemption 2 Epic Games Store’da çok da istenilen satış rakamlarına ulaşmayı başaramadı. Bir ay özel olduktan sonra oyun Steam için de yayınlandı. Aynı zamanda Rockstar Launcher üzerinden de oyunu indirebilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 PC

SuperData tarafından yayınlanan verilere göre Red Dead Redemption 2 Epic Games Store üzerinden ilk ayda sadece 408 bin kopya satmayı başardı. Bu satış son derece düşük bir rakam olarak karşımıza çıkıyor. Bunun en büyük sebebinin Epic Games Store’a sadece bir ay gibi bir süre özel olarak çıkmış olması oldu. Normal şartlarda diğer özel oyunlarının satış başarısı son derece yüksekti. World War Z’nin satış rakamları beklenenin üzerinde oldu. Aynı zamanda Borderlands 3’ün satış rakamları da 1.8 milyonu geçmeyi başardı. Ama RDR 2 için bunları söylemek son derece güç.

Oyunun Epic Games Store üzerinden bu kadar az satmasının diğer sebebi de şu gözüküyor. Oyun Epic Games Store’da çıktığı zaman Rockstar Launcher üzerinde de satışa sunuldu. RL üzerinde ne kadar sattı henüz bir bilgi yok. Bunlar etkili olan etmenler oldu. Ama RDR 2, GTA V’in başarısına yaklaşmayı başaramadı. Bu senenin son 6 ayı içerisinde GTA V, 5 milyon kopya satmayı daha başardı. Toplam satış rakamını ise 115 milyona ulaştırdı.

RDR Steam

Bir ay sonra oyun Steam için de çıkışını gerçekleştirdi. Çıkışını gerçekleştirdikten sonra Steam üzerinde 200 bin ile 500 bin arasında bir satış rakamına ulaştığı tahmin ediliyor. Bildiğiniz gibi Red Dead Redemption 2 oyunu GTA V ile kıyaslanıyordu. Ama RDR 2 daha GTA’nın başarısına yaklaşmayı başaramadı.

RDR 2 Konsol Satışları

Son olarak da ilk olarak oyun konsollara özel olarak çıkışını gerçekleştirdi. Konsollar üzerinde de oyun 26 milyon kopya satmayı başarmıştı. Asıl detaylarına daha sonradan gireceğiz. Ama satış rakamları beklendiği gibi olmadı.

Bizlere Destek Olmak İsterseniz Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!