Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Apple Oyun Servis Sistemini Tanıttı

Teknolojinin dev şirketlerinden birisi olan Apple oyun dünyasına resmi olarak giriş yaptı. Uzun zamandır konuşulan bu mevzu üzerine Apple son noktayı bir canlı yayın ile sonlandırdı. Oyun oynamak için artık yeni bir servisimiz daha olacak. Apple Arcade adını verdikleri servis sistemi aylık abonelik üzerine kurulu bir sistem olacak.

Şimdiden Konami, LEGO, Disney gibi büyük şirketler ile anlaşma saplamayı başaran Apple ilerleyen dönemlerde daha farklı firmalar ile de anlaşma sağlayacak. Bunlar ile beraber asıl amaçlarından birisi de bağımsız oyun geliştiricilerini platformu üzerine çekmek. Başlangıç için 100’e yakın oyun ile başlayacak olan servis daha fazla oyunu ekleyerek kütüphanesini geliştirecektir.

Apple'niin yeni oyun servisi
Apple Arcade ile oyun sektörüne giriyor

Sonbahar dönemlerinde resmi olarak ülkemizde de açılacak olan servis çapraz eşleşme özelliği ile dikkat çekiyor. Telefonunuz ile oynadığınız bir oyunu Mac bilgisayarınız ile oynamaya devam edebilirsiniz. Netflix gibi içerisinde aile paketi de bulunacak.

Apple ve Google gibi büyük firmalar oyun sektörüne yönelik atılımlarına yavaş yavaş başladılar. Büyük firmalar oyun sektöründen kendilerine pay istemeye başladılar. Yakında daha fazla bu tarz servisler görmeye başlayacağız. Aynı zamanda fazla servislerin artması rekabeti arttırırken oyuncular için iyi bir ortam sağlayacak.

Kötü tarafı ise her firma kendisi servisine kullanıcı çekmeye çalışacak. Servis sayılarında oluşan fazlalık kullanıcıların bölünmesine de neden olacak gibi gözüküyor. Bakalım ne gibi değişilikler ve yeni platformlar göreceğiz.

Apple sadece oyun sektörüne girmek ile kalmadı AppleTv+ sistemi ile birlikte Netflix’e de rakip olmaya geliyor. Apple Arcade ve AppleTv+ hizmetleri ülkemizde de hizmete açılacak.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel