Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Nintendo Switch Satışları Xbox One’ı Geride Bıraktı

3 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülen ve Nintendo tarafından geliştirilen konsol her geçen sene rekorlar kırmaya devam ediyor. İlk çıktığı dönemde kendisine has mekanikleri ile çıkmıştı. Bunun sebebi hem el hemde ev konsolu olma özelliğinden kaynaklandı. Evde veya dışarıda istediğiniz yerde oyun oynama imkanı ile çıkışını gerçekleştirdi. Aynı zamanda son 10 yılın en iyi teknolojik ürünlerinden birisi olmayı da başardı. Bu başarılar bir de satış rakamlarına yansıdı. Alınan verilere göre Nintendo Switch satışları Xbox One’ı geride bırakmayı başardı.

Nintendo Switch satışları geçtiğimiz senenin aynı dönemine kıyasla artış göstererek toplamda 52.48 milyona ulaşmıştı. Bu Switch ve Lite’ın toplam satış miktarı, ama Xbox One’dan son alınan bilgiler konsolun 2019’un ortasında tahmini olarak 46.9 milyon civarı sattığını belirtiyordu. Bu da 2017 yılında çıkan Nintendo Switch’in 3 yıldan kısa bir süre içerisinde, 7 yıllık Xbox One’ı geride bırakmayı başardığını gösteriyor.

Nintendo Switch Oyunları da Satıyor

Bu satış başarısı durumu sadece konsol ile de sınırlı değil. Aynı zamanda Switch’e özel olarak çıkmış olan yapımlarda da büyük satış rakamlarını görüyoruz. Bu sayede de konsol sahiplerinin oyunlara da yatırım yaptıkları ortaya çıkıyor. En çok satan oyunlar listesine girmeyi başarmış Nintendo Switch oyunları bulunuyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de Switch özel oyunları aslında. Konsol satışlarına da özel oyunların varlığı yansıyor.

Oyun firmaları da bu durumun farkındalar. Geliştirdikleri oyunları Nintendo Switch için de çıkarmaya başladılar. Switch kütüphanesi sürekli olarak yeni oyunlar ile artmaya devam ediyor. Özellikle politika olarak değişiklik göstermesi firmaların iştahını kabarttı. Bildiğiniz gibi DOOM Eternal oyunu Switch için çıkacak. Bir örnek olarak vermek gerekirse.

Başarısı günden güne artmaya devam eden Switch bakalım önümüzdeki dönemlerde nasıl başarılara imza atacak.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel