Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Super Smash Bros. Ultimate En Çok Satan Dövüş Oyunu Oldu

Nintendo Switch’in en önemli markalarından birisi olan Super Smash Bros yeni bir rekora imza attı. Tüm zamanların en çok satan oyun serisi olmayı başardı. Aynı zamanda tam olarak bir yılını daha doldurmayan Super Smash Bros Ultimate oyunu da dünyanın en çok satan dövüş oyunu olmayı başardı.

Kısa bir süre içerisinde beklenenden daha fazla başarı sağlamayan oyun, Tekken, Mortal Kombat gibi oyunları gerisinde bırakmayı başardı. Bildiğiniz üzere diğer dövüş oyunları bir çok platform üzerinde satışa çıkıyorlardı. Ama Super Smash Bros Ultimate oyunu sadece Nintendo Switch üzerinde satış rakamlarını alt üst etmeyi başardı. Bu başarının sağlanması ise oyunun oyuncular tarafından sevilen bir yapım olmasından kaynaklanıyor.

Nintendo’nun en önemli markalarından birisi olan Super Smash Bros içerisinde bulunan karakter fazlalığı ile oyunculara hitap ediyor. İçerisinde sevdiğimiz oyunların ana karakterleri yada sevilen yan karakterleri bulunuyor. Bu da oyunun daha fazla kitleye hitap etmesini sağlıyor. Aynı zamanda iyi bir marka haline dönmesi de bu satışların artmasının sebeplerinden birisi oldu.

Nintendo’nun oyunun satışı ile ilgili olarak açıkladığı veriler ise şu şekilde;

Oyun Nintendo’nun en hızlı satan oyunu olmayı başardı. Yalnızca üç hafta içinde 12.08 milyon satmıştı. Nintendo’nun mali raporlarına göre 30 Eylül itibariyle oyunun satışları 15.71 milyona ulaştı.

Oyunun en yakın takipçisi ise 7 farklı şekilde çıkışını yapmış olan Street Fighter II oyunu oldu. Onun toplam satış rakamı ise 15.5 milyon’du. SF II oyunu 1991 yılında çıkışını gerçekleştirdi. SSBU oyunu ise bir yılını doldurmadan bu rekoru kırmayı başardı.

Super Smash Bros Ultimate’in bir diğer başarısı da Nintendo’nun en çok satan 2. oyunu olması. İlk oyunları ise Mario Kart Deluxe oyunu. Mario Kart Deluxe ise toplam 19.01 milyonluk satışa sahip. SSBU’in bunu kırması biraz zor duruyor.

Kısa Bir Bilgi

Super Smash Bros serisinin de toplamda 53.03 milyonluk satışla tüm zamanların en popüler dövüş oyunu serisi olduğunu eklemek lazım. Bu seri, Tekken, Street Fighter, Mortal Kombat gibi ünlü serileri oldukça geride bıraktı. Diğer serilerin toplam satış rakamları ise 45 ile 47 milyon arasında değişiyor.

Bu tarz haberlerden daha hızlı bir şekilde haberdar olmak için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Twitter ve Facebook hesaplarımız bağlantıdadır.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel