Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Nintendo Switch Lite Tanıtıldı

Konsol piyasasında son dönemlerin en fazla tercih edilen konsollarından birisi olmayı başaran Nintendo Switch uzun bir aradan sonra yeni konsolunu duyurdu. Yeni çıkaracağı konsol bir el konsolu olarak çıkışını gerçekleştirecek. Ama Nintendo tarafından beklenen yeni konsol atağı gerçekleştirildi. Nintendo Switch Lite oyunculara ve basına tanıtıldı.

Yeni gelecek olan konsol dediğimiz gibi bir el konsolu olarak çıkışını yapacak. Normal Switch’ten ayrılan yanları çok fazla. Bunlara girmeden önce bir tanıtım videosunu izleyelim daha sonra ise konsolda bulunan özelliklere geçelim.

Nintendo Switch Lite

İlk önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni konsol bir ek konsolu olarak çıkış yapacak. Bundan dolayı da Nintendo Switch’te bulunan özelliklerin hepsi Lite’da bulunmuyor. Tabi alınmış bazı özellikler ile birlikte fiyatı da ona indeksli olarak azaltılmış. Yeni konsol da D-Pad yenilenmiş bir şekilde geliyor ve en önemlisi olarak tek parça olarak çıkış yapacak. Çıkarılabilir  joy-con’lar veya HD Rumble özelliği yeni konsol da bulunmuyor.

Nintendo Switch Lite 720p çözünürlüğe ve 5.5″ ekrana sahip olarak karşımıza çıkıyor. Normal Switch ekranı ise 6.2″ ekrana sahipti. Ekranda küçülmeye gidildiği görülüyor. Ayrıca USB-C ve HDMI ile birlikte televizyona bağlama gibi bir seçenekte olmayacak gibi gözüküyor. Tamamen bir el konsolu mantığında üretilmiş bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Nintendo Lite konsolunda daha verimli bir işlemci kullandıklarını ve şarjının da %20 ila %30 arasında arttırıldığını açıkladı. Cihaz içerisinde çıkarılabilir joy-con’lar olamasa da Nintendo Switch joy-con’larını Lite‘a bağlayabiliyorsunuz.

20 Eylül 2019 tarihinde 200 dolar fiyat etiketi ile çıkışını gerçekleştirecek olan konsol bakalım ne kadar talep gören bir ürün olacak. Switch alternatifi tam olarak olabilecek mi orası biraz muamma kalacak.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel