Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Red Dead Redemption PC Projesi Durduruldu

Vahşi Batı oyunları denildiği zaman ilk akla gelen yapım olan Red Dead Redemption markasıdır. Ama oyun çıkışını sadece konsollar için gerçekleştirdi. PC oyunculaarı ise büyük bir heyecan ile birlikte oyunun PC’ye çıkmasını bekliyor. Ama Take-Two tarafından bunun için bir adım bulunmuyor.

Ama DamnedDev tarafından 2 hafta önce bir Red Dead Redemption Remaster yapımı başlamıştı. RPCS3/Xenia emilatöründe çalışacak şekilde yapımı devam eden yapıma Take- Two tarafından engel konuldu. DamnedDev bir mod yapımcısı. Yapımını yaptığı RDR: Damned Enhancement Project ismi ile yapımını gerçekleştiriyordu. Yapım sürecinde illegal bir durum bulunmuyor. Görülen durumda bir illegal durum bulunmuyor en azından. Çünkü emilatörlerde oyunun kendisine sahip olmanız gerekiyor.

Take- Two Projeyi Durdurdu

DamnedDev tarafından yapımı devam eden PC versiyonu Take- Two’nun mod yapımcısı ile irtibata geçmesi ile birlikte son buldu. DamnedDev’de Take-Two tarafından gelen bu talebe karşı gelmemiş ve gelen talebe şimdilik uymuş. Ama durumdan memnun değil. Durum ile ilgili olarak mod yapımcısı;

“Davamda haklıyım, kazanabilir ve fikirlerini değiştiririm. Yasal olmayan yollarla kişisel bilgilerimi elde etmişler ve ailemle irtibata geçmişler. Bana zorbalık yapmalarına izin vermeyecek ve ağzımı kapamayacağım. Şimdilik talebe uyarak modu geliştirmeyi durdurdum ama umuyorum ki bu sorunu çözeceğim” şeklinde açıklamalarda bulundu.

DamnedDev Take- Two’nun özel bilgilerine eriştiğini, ailesi ile irtibata geçtiğini ve ailesini rahatsız ettiklerini diler getirdi.

DamnedDev’ın yapımını yaptığı durumda bir illegallik söz konusu değil. Take- Two tarafının böyle bir tepki vermesinde yatan asıl sebep ne bu durum şimdilik net olarak bilinmiyor. Modcunun yaptığını bir çeşit grafik paketi olarak düşünebiliriz.

Bu tarz bir durum daha önceden de Persona 5’te yaşandı ama bir sonuç çıkmamıştı.

RDR Fragmanı

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!