Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Fortnite’a Battle Pass Sistemi Gelebilir

Battle Royale türüne farklı bir konsept ile giriş yapan Fortnite en çok oynanan oyunlardan birisi. Ama son dönemlerde oyun “düşüş” yaşamaya başladı. Fortnite ilk zamanlarında ki şaşalı günlerinden uzak gözüküyor. Onuncu sezonuna giriş yapan oyuna yeni bir sistem gelebilir. Fortnite’a Battle Pass sisteminin geleceği konuşuluyor. Bu sistemin aynı zamanda yıllık olarak çıkacağı da söylenenler arasında.

Fortnite Battle Pass Sistemi

Fortnite’a gelen 11.30 güncellemesindeki dosyalar içerisinde “2020 Annual Pass” ismine atıfta bulunulduğunu keşfetdildi. Bu bir yıllık Pass içerisinde 2020 yılında tüm Battle Pass’ler, yedi özel kozmetik ve her bir Battle Pass’ın dörtte bir içeriğini anında açmanızı sağlayacak daha pahalı Battle Pass “Battle Bundle” versiyonları bulunabilir.

Fortnite’a Battle Pass sisteminin gelmesi beklenen durumlardan birisi. Oyun düşüşe karşı bu tarz bir önlem almaya planlanıyor. Aynı zamanda Fortnite tarafı Epic Games’in en büyük kazanç kapısından birisi. Fortnite tarafından kazandıkları Epic Games Store’nin ortaya çıkmasına sebep olmuştu. Yaşanan düşüşe en kısa süre içerisinde önlem almaları gerekiyor. Bunu da oyun Battle Pass sistemini ekleyerek yapmayı planlıyorlar.

Gelecek olan bu yeni sistemin The Game Awards 2019’da duyurulması bekleniyor. Ama resmi olarak bir açıklama daha gelmedi. Fiyatı ve nasıl bir sistemi olacağı ile ilgili olarak da resmi bir açıklama yok. Bunlar ile birlikte Battle Pass sisteminin yıllık bir şekilde oyuna eklenmesi bekleniyor. Game Awards etkinliği içerisinde de açıklamalar gelecek.

The Game Awards’a sistem duyurulmasa da bunun ilerleyen süreç içerisinde kesin olarak eklenmesi bekleniyor. Bakalım Epic Games’in tam olarak nasıl bir yol izleyeceğini süreç ile birlikte göreceğiz.

Fortnite ile ilgili olarak sadece site üzerinde yayın yapmıyoruz. Aynı zamanda Twitter ve Facebook üzerinden de özel haberler yayınlıyoruz. Bizleri sosyal medya hesapları üzerinden de takip etmeyi unutmayınız.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!