Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Phil Spencer Xbox Scarlett Oynamaya Başlamış

Yeni nesil konsol dönemine geçiş yapmak için çok kısa bir süre kaldı. 2020 yılı ile birlikte oyun ve konsol dünyası yeni bir döneme geçiş yapıyorlar. En büyük rakiplerden Sony ve Microsoft tarafı yeni nesil konsollarını geliştirmeye devam ediyorlar. Gelen yeni bir açıklamalar ile birlikte Phil Spencer Xbox Scarlett oynamaya başladığını açıkladı. Xbox Scarlett bildiğiniz gibi Xbox’ın yeni nesil konsolu olarak çıkışını gerçekleştirecek.

Xbox’ın en yetkili isimlerinden birisi olan Phil Spencer Twitter üzerinden attığı tweet ile birlikte Xbox Scarlett’ı evine götürdüğünü söyledi. Aynı zamanda şuan için birinci konsolu olduğunu ve oynamaya başladığını da iletti. Xbox Scarlett üzerinden Xbox One oyuncuları ile Elite Series 2 kontrolcüsünü kullanarak oynadığını söylüyor.

Tweet İle Birlikte Xbox Scarlett’ın Özellikleri

Atılan tweet ile birlikte iki mesaj bizlere iletiliyor. Birincisi daha öncedende beklendiği gibi yeni nesil konsolları olan Xbox Scarlett’in geri uyumlu bir konsol olarak çıkış yapacağı oldu. Atılan bu tweet ile birlikte yeni nesil konsol sadece yazılımsal olarak değil aynı zamanda donanımsal olarak da geriye uyumlu bir halde çıkışını gerçekleştirecek. Bunun ile birlikte bizleri geri uyumlu bir yeni nesil konsol bekliyor.

İkinci olarak ise Xbox tarafı gelişim sürecinde baya ilerlediklerini de gösteriyorlar. Phil Spencer Xbox Scarlett üzerinden Xbox One oyuncuları ile oyun oynayacak kadar geliştirilmiş. Bu durumda konsolun çıkış tarihinde bir gecikme olmamasını gösteriyor. Daha önlerinde aylar var ama konsolun gelişim süreci çok hızlı bir şekilde ilerliyor.

Bu sonuca nasıl varıyoruz, şu şekilde geliştirilen her konsol aslında çalışır vaziyette geliştiriliyor. Ama oyun oynamak yada online olarak deneme yapılması için genellikle özel ağ bağlantıları kullanılıyor. Xbox Scarlett’a ise bu durum aşılmış artık. Phil Spencer Xbox Scarlett’ı evine götürmüş. Global ağ bağlantılarını kullanarak Xbox One oyuncuları ile anlık olarak oyunu oynayabiliyor.

Bu atılan tweet ile birlikte aslında iyi bir de göz dağı da verilmiş oldu. Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz. Yeni nesil konsol döneminde en iyi çıkışı sizce PlayStation 5 mi yoksa Xbox Scarlett mi gerçekleştirecek.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!