Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Take Two CEO’su Game Pass Gibi Servislere Yeni Oyunların Gelmesini İstemiyor

Bildiğiniz gibi Game Pass sistemi ile birlikte oyun dünyası büyük bir değişime uğradı. Bu değişim ile birlikte de oyun dünyası değişmeye başladı. Oyun dünyasının büyük firmalarından birisi olan Take Two tarafından da Game Pass gibi sistemlere ait bir konuşma gerçekleştirdi. Take Two CEO’su Strauss Zelnick görüşlerini aktardı.

“Bu konudaki görüşlerimiz değişmesi. Abonelik modelinin eski katalog oyunları için anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Ama yeni oyunlar için kesinlikle anlamlı değil. Eğlence dünyasında bir iş modelinin anlamlı olması için hem o eğlenceyi yaratanlar, hem de o eğlencenin tüketicileri için işe yaraması lazım. Katalog oyunlarının servislere eklenmesi yayıncılar açısından anlamlı olabilir, çok sayıda ürüne erişim sahibi olmak isteyen hevesli tüketiciler için de anlamlı olabilir. Ama eğer yeni bir oyunu bu sisteme koyuyorsanız, ekonomik yanından anlam çıkarmak çok çok daha zor.”

Bunlara ek olarak:

“Çizgisel eğlencede tüketiciler ayda mesela 150 saatlik program tüketirler, bu da muhtemelen 100’den fazla farklı isim içindir. İnteraktif eğlencede ise tüketiciler ayda mesela 45 saat tüketirler, ama bu bir, iki, bilemedin dört oyun içindir. Yani kesinlikle 100 oyun değildir. Yani tüketici açısından bakarsak da bu abonelik modellerinin çoğu tüketici için de anlamsız olduğunu söyleyebiliriz.”

Take Two tarafı genel olarak bu tarz abonelik sistemlerine sıcak bakmıyor. Game Pass tarafına da oyunlarını vermekten çekiniyorlar. Bu durum GTA V’de yaşanmıştı. Bakalım ne gibi olaylar olmaya devam edecek.

Game Pass sistemine yeni oyunların direkt olarak eklenmesi, büyük bütçeli yapımlar için çok anlam kazanmıyor. Merakla oyunların geleceğini merak ediyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel