Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Dota Underlords Erken Erişimden Çıkıyor

Valve tarafından acil durum çanları çalmaya başladı. Son dönemde Dota Underlords oyununda büyük bir oyuncu düşüşü yaşanmıştı. Bu düşüş haberini sizler ile paylaşmıştı. Unerlords tarihinde yaşanan en büyük düşüştü. Ortalama oyuncu sayısı 10 bin civarlarına geriledi. Valve tarafı ise bu duruma bir son vermek için oyunu erken erişimden çıkarma kararı aldı. Büyük ihtimal ile Dota Underlords erken erişimden çıkarılma sebebi oyuncu sayısında yaşanan kritik düşüş olduğu düşünülüyor.

Dota Underlords Oyuncu Sayısı

İlk çıktığı dönemde oyunun oyuncu sayısı 200 binden daha fazlaydı. Sürekli olarak da artmaya devam ediyordu. Ama durum rekabet arttıkça değişmeye başladı. Drago Games tarafı bildiğiniz gibi oyunu mobil tarafa çıkarmıştı. Daha sonra ise Epic Games ile yapılan anlaşma ile oyun PC tarafına da taşında. Bu bir etken olarak bakılabilir. Ama asıl darbe League of Legends tarafından geldi. Dota Underlords oyununa karşılık olarak Riot tarafı Teamfight Tactics oyununu piyasaya sürmüştü. Bu da bazı oyuncuların bu tarafa kaymasına neden olmuş olabilir. Ama bu kadar büyük düşüşün ana sebepleri bunlar ile sınırlı değil gibi duruyor.

Oyuncular Dota Underlords oyununu bir anda terk etmeye başladılar. Tabi bu durumda Valve tarafının bir hamle yapması gerekiyordu. En son yapacakları plan devreye sokuldu. Dota Underlords erken erişimden çıkarılıyor. Bu hamle ile birlikte Valve tarafı tekrarda oyuna olan ilginin artmasını bekliyor. Peki oyun erken erişimden ne zaman çıkacak.

Dota Underlords Tam Sürüm Tarihi

Şubat ayı içerisinde oyun resmi olarak 1.0 güncellemesine kavuşacak. Bu güncelleme ile birlikte resmi season pass dönemi de beraberinde gelecek. Valve tarafı sadece bunlar ile sınırlı kalmayı da düşünmüyor. Büyük bir güncelleme tam sürüm ile birlikte geliyor. Yeni bir karakter oyuna eklenecek. Aynı zamanda karakterler arası bir dengeleme de tam sürüm ile gelecek. Bunların yanında ittifaklar arasında da dengelemeler gelecek.

Oyun daha dengeli ve istenilen bir hale sokulacak gibi görünüyor. Bakalım Valve’nin bu hamlesi ile birlikte nasıl bir geri dönüş alınacak göreceğiz. Diğer oyunlara etkisi nasıl olacak süreci yakından takip etmeye devam edeceğiz. Sizler de bizleri takip etmeyi unutmayın….

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!