Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Doom Eternal Satış Oranları Yükseldi

Doom Eternal’ın çıkışı büyük merakla bekleniyordu. Çıkış yaptıktan sonrada büyük bir ilgi ile oyun çıkışını gerçekleştirdi. Doom Eternal’ın bu derece satış rakamına ulaşmasının büyük bir önemi bulunuyor. Özellikle de hikaye tabanlı bir oyun olmasından dolayı satış rakamlarında yaşanan yükseklik büyük önem taşıyor. Doom Eternal satış oranları yükseldi. Şimdi de gelelim oyunun satış oranlarına. Doom Eternal satışları Doom’u 3’e katlamayı başardı.

Doom Eternal Satışının Önemi Nedir?

Doom Eternal’ın bu kadar satması büyük bir öneme sahip. Çünkü Doom Eternal hikaye odaklı bir yapım olarak çıkışını gerçekleştirdi. Tamamen hikaye odaklı bir oyun olarak çıkmasından dolayı da satışlarının fazla olması büyük öneme taşıyor. Doom Eternal satış oranları yükselmesi bizim için büyük öneme sahip. SuperData verilerine göre; Doom Eternal’ın Mart ayı içerisinde 3 milyon dijital satışa ulaştığını belirtiyor. Doom, o yılın Mayıs ayında yayınlanmış ve aynı süre içerisinde yaklaşık olarak 957 bin satmıştı.

Doom Eternal’ın kısa süre içerisinde bu kadar başarı yakalamasının sebeplerine bir göz atmamız gerekiyor. 3 milyon satışa ulaşmasının ana sebeplerinden birisi karantinanın olmasından kaynaklanıyor. Önemli sebeplerden birisi olarak çıkışını gerçekleştiriyor. Doom Eternal hakkında da firmanın yapmış olduğu açıklama.

Firma ayrıca Doom Eternal’ın tek kişilik hikayeye odaklandığı için gelir döneminin diğer oyunlara göre daha kısa olacağını da belirtmiş. Bu satış başarısı ile birlikte yakın zaman içerisinde yeni hikaye tabanlı oyun görmeye devam edeceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!