Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Son 10 Yılın En İyi Oyunları

2019 senesini de geride bıraktık. Geride bırakılan bir senenin ardından da 10’lu seneleri de geride bıraktık. Onlu seneleri de geride bırakmışken hazır 2010’dan bu yana üretilen oyunlar arasında en iyileri hangisi onlara hep birlikte bir göz atalım. Hazırlanan bu liste Metacritic oyuncu notlarına göre hazırlanmıştır. Bu kriterler göz önüne alındığı zaman son 10 yılın en iyi oyunları listesi şu şekilde sıralanıyor.

Son 10 Yılın En İyi Oyunları

 1. The Last of Us / The Last of Us Remastered
 2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 3. The Witcher 3: Wild Hunt
 4. Red Dead Redemption 2
 5. Mass Effect 2
 6. Bloodborne
 7. The Elder Scrolls V: Skyrim
 8. God of War
 9. Grand Theft Auto V
 10. Dark Souls

Liste bu şekilde sıralanıyor. İlk sırada The Last of Us efsanesini görüyoruz. Merakla ikinci oyunu bekleniyor. Bu arada sadece PlayStation 3 versiyonu ile ilk sırada değil aynı zamanda PlayStation 4 versiyonu ile de ilk sırada bulunuyor.

İkinci sırada ise Zelda efsanesi bulunuyor. İlk sırayı da zorlayacak bir yapım olarak çıkışını gerçekleştirmişti. Çıktığı sene en iyi oyunlardan aynı zamanda Nintedo Switch sattıran oyunlardan birisi olmayı da başarmıştı.

Üçüncü sırada ise The Witcher efsanesinin son oyunu bulunuyor. The Witcher 3 Wild Hunt’ı anlatmaya çok fazla gerek yok sanırım. Oyunu oynayan oynamayan herkes ne kadar kaliteli bir yapım olduğunu biliyor. Anlatmaya çok gerek yok.

Daha sonra gelen yapımlarda çıktıkları sene oyun dünyasında iz bırakmayı başardılar. Belki de listenin altlarında olmayı hak etmeyen yapımlardan birisi GTA V’dir ama onun üstündekilerin de ondan aşağı kalır yanları yok. Son olarak listeye tekrar baktığımız zaman.

From Software firmasının iki oyununu görüyoruz. Bloodborne ve Dark Souls yapımları olarak. Rockstar tarafı da listeye iki oyun eklemeyi başardı. Red Dead Redemption 2 ve GTA V listede kendilerine yer buldular. Sony tarafından PlayStation özel olarak üretilmiş yapımlarda bulunuyor. God of War ve The Last of Us oyunları bulunuyor. Bunların yanına Bloodborne’da eklenebilir. PlayStation özel olarak çıkışını yapmıştı.

Bethesda The Elder Scrolls V: Skyrim ile listede. CD Projekt Red ise The Witcher Wild Hunt ile listede yer aldı. Son olarak ise Mass Effect oyunu ile BioWare listede yer alıyor. Liste bu şekilde.

Metacritic notlarına göre son 10 yılın en iyi oyunları ve o oyunları yapan firmalar bu şekilde. Dikkatinizi belki çekmiştir ama Xbox özel bir yapım listede bulunmuyor maalesef.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel