Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

LoL, Masaüstü Oyunu Geliyor, Tellstones: King’s Gambit

Riot ara vermeden yeniliklerini duyurmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi Riot Games’in en popüler oyunu League of Legends ve bu oyunun evreni çok seviliyor. Bunun ardından ise Riot LoL evreninde geçen tek kişilik oyunlar getireceğini açıklamıştı. Gelecek olan tek kişilik oyunların kategorisi ise son derece geniş. Bunlar ile ilgilenmesi için Riot Forge adında bir kuruluş bile kuruldu. Hatta ilk oyun duyuruları geldi bile merak edenler için link bırakacağız. Bu oyunların yanında Riot bir de masaüstü oyun geliştirmeye başladığı açıkladı. Oyunun adı ise Tellstones: King’s Gambit olacak.

Riot Forge Oluşumu

Bu oluşumun amacı LoL evreninde geçecek olan hikaye tabanlı tek kişilik oyunlar yaptırmak. Amaç sonu olan oyunlar ile karşımıza çıkmak. The Game Awards etkinliğinde bir oyun açıklandı bile. Tabi gelecek olan bu oyunlar çok kategorili olacak. FPS’den aksiyon maceraya, platform oyunlarından kart oyunlarına kadar karşımıza çok fazla oyun çıkacak. Riot 10. yıla özel olarak bir sürü içerik çıkarmak için hazırlıklara 2019 yılından başladı. Karşımıza çıkacak olan oyunlar ile ilgili detayları sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz. Merak edenler için duyurulan LoL evreninde geçen oyunlar.

Gelelim yeni duyurulmuş olan oyun ile ilgili olan detaylara.

Tellstones: King’s Gambit

Oyun bir masaüstü oyunu olarak çıkışını gerçekleştirecek. Daha önceden de Riot tarafından bu tarz bir oyun çıkarılmıştı. 2016 yılında Mechs Vs Minions adında bir masaüstü oyunu yayınlamışlardı. Şimdi ise farklı tarzda bir oyun ile karşımıza çıkacaklar. Bu oyunun tarzı ise “blöf” oyununa benzer bir yapıda olacak. Oyun hakkında çok fazla detay henüz paylaşılmış durumda değil. Oyunun adı ve ne olacağı açıklanmış durumda, ilerleyen süreçte daha detaylı bilgi paylaşılacaktır.

Tellstones: King’s Gambit Hakkında Bildiklerimiz

Mechs Vs Minions oyunu gibi uzun bir oynanışa sahip olmayacak. Gelen açıklamada bu yönde. Daha hızlı bir oynanışa sahip olarak çıkışını yapacak. Aynı zamanda oyunda Demacia paralarına benzer itemler bulunuyor. Kendisine has bir tarzı olacak ama dediğimiz gibi tam detayları bilinmiyor.

Riot ilk oyunu Mechs Vs Minions’u “minyatürlerle ve hikaye içeriğiyle dolu, devasa bir co-op oyun” olarak tanımlıyordu, bu yeni oyun ise ‘rekabetçi, çok daha küçük ve çok daha hızlı oynanan” bir oyun olacakmış. Bunun yanında bu oyun 2 ile 4 kişi arasında oynanan bir yapım olarak karşımıza çıkacak.

LoL ve Riot ile ilgili olarak 2020 yılında daha fazla haber duymaya devam edeceğiz. 2020 yılı Riot’un tekrar oyunları ile sahneye çıkacağı yıl gibi duruyor.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!