Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Dota Underlords Oyuncu Sayısı Düşmeye Devam Ediyor

Geçen senenin en büyük olaylarından birisi de Auto Chess çılgınlığı olmuştu. Dota 2’nin bir oyun modu olarak hayatımıza giren oyun ilerleyen süreç içerisinde orijinal yapımcılar tarafından yapılmaya başlandı. Valve tarafından da bu sistem geliştirildi. Hayatına bir mod olarak başlayan oyun daha sonra Dota 2’nin değişmez oyunlarından birisi olarak karşımıza çıktı. Dota Underlords olarak yayınlanan oyun kısa süre içerisinde milyonları aşkın oyuncuya ulaştı. Ama şimdilerde durum değişti. Dota Underlords oyuncu sayısı düşmeye başladı ve süreç devam ediyor.

Dota Underlords Oyuncuları Azalıyor

Oyun ilk çıkışını bundan 7 ay gibi bir süre önce yapmıştı. Bu çıkış ile birlikte oyun 202.000 oyuncuya ev sahipliği yapıyordu. İvme ise ilk zamanlar sürekli olarak artmaya devam ediyordu. Alınan olumlu geri dönüşün ardından Dota Underlords’un mobil tarafı da geliştirilip yayınlandı. Ama son dönemlerde bu ivme sürekli olarak tersine gitmeye başladı. Dota Underlords oyuncu sayısı sürekli olarak azalan bir yapım oldu. En son verilerde oyunu 10 bin kadar oyuncu oynuyor. Sayılar durumun vahametini gösteriyor aslında.

Valve oyuna desteğine devam ediyor. Son yapılan büyük güncelleme ile oyuncular çokta tatmin olmamış gibi gözüküyor. Sürekli olarak düşüş yaşaması bu modu sevenlerin rakiplerine kaçmasına neden oluyor. Bu modu ortaya çıkarmış olan Drago Games şuan için Valve’yi geride bırakmayı başardı.

Drago Games

Oyun modunu ilk kuran firma diyebiliriz. Daha sonra oyunu mobil platformlar için çıkardılar. Auto Chess adı ile çıkardıkları mobil oyun Epic Games ile yapılan anlaşma ile birlikte PC’ye de getirildi. Bunun haricinde diğer büyük rakibi ise Teamfight Tactics.

Teamfight Tactics

Riot tarafından geliştirilen bu kalıcı oyun modu ivmesini sürekli olarak arttırarak hayatına devam ediyor. Riot tarafı da sürekli olarak oyun moduna olan yatırımlarına devam ediyor.

Diğer rakipleri ivmelerini arttırırken Valve’nin oyununda bir düşüş gözüküyor. Önemli kararların alınma zamanı geliyor gibi gözüküyor. Bakalım yeni hamleler neler olacak.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmiyor Musun?

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel