Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Blade Runner Dijital Satışa Sunuldu

Bu haber biraz kafanızı karıştırabilir. Baştan uyaralım çünkü Blade Runner oyunu 1997 yılında çıkışını gerçekleştirmiş olan kült bir oyun. Oyunu bugüne kadar deneyimleyebilmek için kutulu olarak sahip olmanız gerekiyor. Yada korsan yollar ile oyunu oynayabiliyordunuz (Bunu Asla Tavsiye Etmiyoruz). Böyle bir durum ortaya çıkınca bu kült oyunu oynamak isteyenler için zorluklar ortaya çıkıyordu. Sonunda bu sıkıntı giderildi ve oyun GOG’da dijital olarak sonunda satışa sunuldu.

Neden Oyun Dijital Olarak Daha Önce Eklenmedi

Bildiğiniz dijital satışlar artık oyuncuların hayatının vazgeçilmezi haline geldi. Kutulu oyunlara olan istek gün geçtikçe azalmaya devam ediyor. Firmalar tarafından da dijital tarafa yatırımlar artmaya devam ediyor. Dijital satışların çıkması ile birlikte oyun dünyasında eski yapımlar yeni oyuncular ile buluşma imkanına sahip oluyor. Blade Runner oyunu da bu eski yapımlardan birisi ama yeni nesil oyunculara yeni kavuştu.

Westwood Studios tarafından geliştirilen oyunun kaynak kodları olmadığı için dijital olarak satışa sunulamıyordu. Oyunu dijital olarak satışa çıkarabilmek için ScummVM camiası yıllardır hiç durmadan çalıştı. Oyun motoru üzerinde ters mühendislik işlemleri yaparak oyunu ScummVM üzerinde çalışır hale getirdi. Çalışır hale gelen oyunu da GOG özel anlaşma sağlayarak kendi platformu üzerinden satışa çıkardı. Oyunun satış fiyatı ise 10 dolar olarak belirlendi. Büyük uğraşlar sonucu dijital olarak satışa çıkarıldı.

Oyunu Neden Satın Alalım

Gelelim oyunun neden önemli olduğuna ve satın alacak olanların neden alması gerektiğine. İlk olarak 1997 yılında oyun çıkışını gerçekleştirdi ve kült bir yapım olmayı başardı. Bunun yanında ise Blade Runner serisini sevenlerin kesinlikle kaçırmamaları gereken bir yapım. Oyunun içerisinde filmde gördüğümüz karakterleri bulmak mümkün. Aynı zamanda film serisinin hayranı iseniz film hikayesi ile paralellik gösteriyor.

Oyunda çaylak bir polis olan Ray McCoy’u oynuyoruz ve oyunun hikayesi de filme paralel olarak ilerliyor. Voight-Kampff testi de yapabiliyor, Esper makinesiyle suç mahalinin 3D fotoğraflarını analiz de edebiliyorsunuz.

Trailer – Intro

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel