Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Apex Legends E-Spor Ligine Kavuşuyor

Oyunların artması ve online yapıların da istenilen konuma gelmesi ile birlikte e-spor türü artmaya başladı. Çoğu oyunun e-spor arenası bulunuyor. En ünlüleri ise League of Legends, DOTA 2, CS:GO ve FİFA gibi yapımlar. Bunlara benzer olarak online yapısı bulunan her oyun e-spor kurmaya çalışıyor. Bu sene çıkışını yapmış olan Apex Legends’da bu kervana katılan oyunlardan birisi oldu. Kısaca yakın bir zaman içerisinde Apex Legends e-spor ligine kavuşacak.

Apex Legends E-Spor Turnuvaları Geliyor

Apex Legends e-spor tarafı ile ilgili olarak detaylar da paylaşıldı. Paylaşılan detaylara göre bu turnuvaya tüm Apex Legends oyuncuları katılabiliyor. Tabi oyunun çeşitli şartları bulunuyor. Bu şartlar ile birlikte her sene 4 tane turnuva düzenlenecek. Ocak 2020 ile başlayacak olan bu turnuvaların adı Apex Legends Global Series olacak. Belirlenen gereksinimleri yerine getiren tüm oyuncular bu turnuvaya katılma hakkı kazanacak.

Apex Legends Global Series Trailer

Apex Legends E-Spor

Turnuvaya katılmanız halinde öncelikle Challenger Events adı verilen bölgesel turnuvalarda başarı göstermeniz gerekecek. Ardından dünya çapındaki Premier Events turnuvalarına katılarak Apex Legends Global Series Major’larına katılma hakkı kazanacaksınız.

Yılın ilk üç turnuvasında 100 adet takıma ev sahipliği yapılacak ve turnuvalar 500.000 dolarlık bir para ödülü havuzuna sahip olacak. 4. turnuva ise dünyanın en iyi 60 takımının katılacağı bir final olarak tanımlanıyor. Bu turnuvanın para ödülü havuzu ise 1 milyon dolar olacak.

Ya Kazanamazsak Üzülmeyin

Turnuvalarda başarı gösterebilmek için birinci olmanız gerekmiyor. Takımınızın toplam öldürme sayısı ve sıralamadaki durumunuz puan kazanma konusunda etkili olacak değişkenler arasında. Takımlardan biri belirlenen puana ulaştığında “Maç Sayısı” adı verilen sistem devreye giriyor ve bu takımın turnuvayı kazanması için maçı birinci bitirmesi gerekiyor. Sistemin denendiği Preseason Invitational turnuvasında TSM ekibinin 11 turun ardından kupaya ulaşabildiğini hatırlatalım.

Global Series’ın ilk turnuvası 25-27 Ocak tarihleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek. Ocak ayının ilk günlerinde turnuvaya kayıt yaptırabileceksiniz. İlk Major turnuva ise 13-15 Mart arasında Esport Stadium Arlington’da gerçekleşecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!