Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Blade Runner Enhanced Edition Versiyonu Geliyor

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz senenin sonuna doğru Blade Runner efsanesi tekrar oyuncular ile buluşmuştu. 1997 yapımı olan kült oyuna erişim son derece kısıtlıydı. Bunun sebebi de oyunun kodlarının ortada olmamasından kaynaklanmıştı. Westwood Studios tarafından geliştirilen oyun tekrar GOG üzerinden satışa sunuldu. Bu sunumda yapılan ters mühendislik sayesinde oldu. GOG üzerinden satışa sunulan oyun Blade Runner Enhanced Edition versiyonu ile tüm oyunculara sunulacak. Ters mühendislik ile oyun karşımıza çıkmamış olsaydı oynamak için oyunun ya kutulu versiyonuna sahip olmanız gerekiyordu. Yada oyunu korsan bir şekilde indirmiş olmanız lazımdı.

Şimdi ise bu sorun tamamen ortadan kaldırıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda da oyun kurtarılmış oldu. Nightdive Studios çalışmalarının meyvesini almayı başardı. Şimdi gelelim oyunun tüm oyunculara açılacak versiyonun nasıl olacağını. Dediğimiz gibi oyun ilk olarak GOG üzerinden yayınlandı. Şimdi ise tüm oyuncular için geliyor. Daha fazla platform üzerinden oynanabilir hale getirilecek. Blade Runner Enhanced Edition versiyonu ile karşımızda olacak.

Dün itibari ile Nightdive Studios’tan sevindirici haber geldi. Alcon Entertainment ile yapılan anlaşma ile oyuna çoklu platform desteği geliyor. Sadece bunun ile de sınırlı kalınmayacak. Gelelim anlaşma sonucunda nasıl bir Blade Runner oyunu bizleri bekliyor olacak.

İlk olarak oyun tekrar elden geçirilmiş şekilde karşımızda olacak. Grafiksel ve oynanış olarak günümüze uygun bir hale getirilecek. Daha güncel bir oyun olsa da özüne sadık bir oyun olacağını da iletmemiz gerekiyor. Güncel grafikler ve oynanış getirilmiş olsa da hikaye olarak özüne tamamen sadık kaldıklarını açıkladılar. Aynı zamanda oyuna klavye ve gamepad desteğinin geleceği de açıklanan bilgiler arasında bulunuyor.

Oyun yukarıda da bahsettiğimiz gibi ters mühendislik ile kurtarıldı. Bu kurtarma ile birlikte kodlar KEX oyun motoruna aktarıldı. KEX motoru sayesinde oyun güncel bir şekilde karşımızda olacak.

Nightdive Studios CEO’su Stephen Kick “Oyunu modern donanımlarda oynamanın faydalarını görebileceksiniz, oyun tam da hafızalarınızda yer ettiği gibi harika görünecek.” şeklinde açıklama yaptı.

Blade Runner Enhanced Edition versiyonu bu sene içerisinde hem PC hemde konsollar için çıkışını gerçekleştirecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel