Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Yeni Call of Duty Oyunu Nasıl Olacak?

Call of Duty son oyunu ile birlikte iyi bir ivme yakalamayı başardı. Bildiğiniz gibi Call of Duty WWII ile seri köklerine dönmüştü. Daha sonra ise karşımıza daha farklı yapımlar ile çıktı. En son ise oyuncuları tekrar sevindirmeyi başardılar. Call of Duty Modern Warfare oyunu ile tekrar ivme kazanmayı başardı. Mali olarak da oyun iyi bir başarı yakalamayı başardı. Bu başarıların ardından Activision tarafı nasıl bir yok izleyecek merak ediliyor. O yüzden yeni Call of Duty oyunu nasıl olacağı merak edilemeye başladı. Yeni oyun ile ilgili olarak yeni bir bilgi de paylaşıldı.

Call of Duty Serisi

FPS savaş oyunu denildiği zaman ilk akla gelen yapımlardan birisi Call of Duty olmayı başardı. Büyük bir marka haline çıkardıkları oyunlar ile geldi. Ama her zaman karşımıza iyi bir oyun çıkarmayı başaramadılar. İlk olarak Call of Duty serisi ile ilgili olarak bilmemiz gereken hikaye odaklı bir yapım olduğu. İlk oyunlarından bu yana sevilmesinin ana sebebi anlattığı hikaye olmuştu. İlk oyunları İkinci Dünya Savaşı temalı oyunlardı. Daha sonra çıkanlar ise hayali senaryolar olarak ilerledi. Sonra ise iş çok büyüdü ve uzay savaşlarına geçiş yaptık.

Bu geçiş ile birlikte karşımıza bir jet pack sistemi çıkmıştı. Bu jet pack sistemi ilk olarak Call of Duty: Black Ops 3 ile karşımıza çıkmıştı. Ondan sonra gelen oyunlarda da görmeye başladık. Oyuncuları bilmem ama tasarımcı bu sistemi pek sevmişe benzemiyor. Treyarch’ın tasarım yönetmeni David Vonderhaar attığı tweet ile JetPacklere veda edeceğimizi gösteriyor.

David Vonderhaar

Her sene karşımıza yeni bir Call of Duty oyunu çıkıyor. İnfinity Ward gibi Treyarch’da Call of Duty serisine oyun üreten diğer firma. Her iki senede bir bu firmalar yeni bir oyun geliştiriyorlar. Activision tarafı da oyunun yayımcılığını üstleniyor.

Treyarch’ın geliştireceği yeni oyun ile ilgili olarak tasarım yönetmeni David Vonderhaar’a sorular yönetildi Twitter üzerinden. David sevdiği şarkılardan birisini tweet olarak gönderdi. Bu tweet’in altına ise ” Yeni CoD’da JetPack’ler olsa iyi olur ” yazan bir mesaj geldi. David tarafından gelen cevap ise çok netti “HAYIR”. Daha sonra gelen JetPack isyanına ise ” “Kısa süreli anılar. Hayır. HAYIR. Beni en yüksek daldan astınız.” ifadeleri ile cevap vermiş.”

Bu gelen cevaplardan sonra ise karşımıza gelecek yeni Call of Duty oyunu içerisinde JetPack’leri görmeyeceğiz. Bakalım nasıl bir oyun ile karşımıza çıkacaklar. Modern Warfare ile kırılan rekoru yeni oyunları ile kırmayı başarabilecekler mi göreceğiz.

Sizler jet pack konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmiyor Musun?

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!