Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Sony, E3 2019’un En Popüler 3. Firması Oldu

Bildiğiniz üzere bu sene düzenlenen E3 2019 fuarına Sony katılmamıştı. Gösterecek yeni şeylerimiz yok diyerek E3 2019’a katılmama kararı almışlardı. Bizlerde uzun bir süre sonra Sony’siz bir E3 görmüş olduk. Ama konferansa katılmamış olsa da en popüler 3. firma olmayı başardı.

Uzun yıllar sonra E3 konferansına katılmama kararı almıştı. Bu kararı oyuncuları ve basını çok sevindirmedi. Sony’nin yıl içerisinde bulunan planları nasıl şekillenecek merak ediliyor. Hangi sunumda yeni IP’ler gösterecek merak ediyoruz. E3 macerası E3 2018 ile son mu buldu merak edilen diğer konulardan birisi. PlayStation için ayrı büyük bir etkinlik düzenleme planları var gibi duruyor.

Gelelim asıl konumuz E3 2019 en popüler 3. firma olması konusuna. En popüler firmalar arasında birinci sırada E3’ün yıldızı Microsoft bulunuyor. Onu Nintendo takip ederken üçüncü sırada ise Sony bulunuyor.

Üçüncü sırada bulunmasının sebebi konferansta gösterilen oyunların PlayStation’a da çıkacak olması oldu. Cyberpunk 2077 gecenin yıldızlarından birisiydi. Microsoft sunumunda gösterildi ama oyun aynı zamanda PlayStation için de çıkışını gerçekleştirecek. Square Enix tarafından geliştirilen Final Fantasy 7 Remake’de sunumda beklenen en popüler oyunlardan birisiydi. FF 7 PlayStation özel olarak çıkışını gerçekleştirecek.

Aynı zamanda PlayStation’a çıkacak olan diğer oyunlar Star Wars Jedi: Fallen Order, Watch Dogs Legion, Gods & Monsters, Deathloop gibi yapımlar da PlayStation için çıkışını gerçekleştiriyor.

Oyunların PlayStation için de çıkacak olması aslında Sony’nin dolaylı olarak E3 2019 fuarına katılmasına sebep oluyor. Bu durumda en popüler 3. firma olmasını sağladı aslında. E3 2019 fuarında olmasa da kendisinden bahsettirmeyi başardı. Belki de bu durumu planladığı için E3 fuarına katılmamayı seçmiş olabilir.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!