Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Resident Evil 3 Remake Satışları, Resident Evil 2’yi Geride Bırakabildi Mi?

Capcom’un Remake furyası son yıllarda artmaya devam ediyor. Yeni gelen bir haberi ilk olarak sizler ile paylaşmak istiyorum. Gelen sızıntılara göre Resident Evil 4 Remake’de geliştirilmeye başlandığı söyleniyor. Bu haber ile birlikte Capcom tarafından remake oyunlar görmeye devam edeceğiz. Özellikle Resident Evil 2 Remake ile birlikte büyük başarı sağlayan Capcom, Resident Evil 3 Remake ile bunu devam ettirdi. Ama istenilen başarı sağlandı merak ediliyordu. En çok sorulan sorulardan birisi Resident Evil 3 Remake satışları oldu. Acaba Resident Evil 2 Remake’i geride bırakmayı başardı mı? Resident Evil 3 Remake ilk haftalık verileri paylaşıldı ve kıyaslamalarda başladı.

Resident Evil 3 Remake Satışları Nasıl?

Oyun 3 Nisan tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirdi. Çıkışını yaptıktan sonra ise ilk 5 günlük satış verileri oyuncular ile paylaşıldı. Oyun ilk 5 gün içerisinde 2 milyonluk bir satışa ulaşmayı başardı. Bu aslında bir çok oyun için büyük bir başarı bu detayın altını çizmek lazım ama RE 2 Remake’i geride bırakmayı başaramadı. RE 2’de yakalanan ilk haftalık başarı sağlanamadı. RE 2 Remake ilk haftasında 3 milyonluk bir satış başarısına ulaşmıştı.

Resident Evil 3 Remake satış verileri hem dijital hemde kutulu satışlarının toplam verileri olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Bu satışlar arasında yarı yarıya bir bölünmüşlükte söz konusu.

Resident Evil Remake Serisi Ne Olacak?

Açıklanan satış rakamları ile birlikte daha fazla Remake göreceğiz gibi duruyor. Ne kadar RE 3 Remake ilk hafta satışlarda geri kalmış olsa bile istenilen sayıda ilk haftada satmayı başardı. Resident Evil 2 Remake toplam satış rakamları 6.5 milyon civarındaydı. Resident Evil 3 Remake’de ilerleyen süreçte bu verilere yakın bir satışa ulaşacaktır. Capcom tarafı yapılan işlerden memnun gözüküyor. Daha fazla Resident Evil oyunu ile karşımızda olmaya devam edecekler. Hem seriye yeni oyunlar gelecek hemde Remake yapımlar karşımızda olacak.

Resident Evil 3 Remake Neden Geri Kaldı?

Aslında bunun cevabını vermek çok kolay değil. Bunun birden fazla nedeni bulunuyor. İlk olarak Resident Evil 2 Remake’de bu kadar başarı sağlanmasının sebebi ilk Remake yapımı olarak çıkışını yapıyor olmasından kaynaklanıyor. Büyük bir beklenti ile oyun çıkışını gerçekleştirdi. Bu önemli bir detaydı aslında. Resident Evil 3 Remake ise aynı temeller üzerine geliştirilen bir oyun olarak karşımıza çıkıyordu. Bu yüzden de 2’de olduğu kadar beklenen bir yapım olmadı.

Aynı tarzda bir oyun olarak çıkışını yaptığı için daha düşük olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda RE 2 Remake’de yeni nesil oyuncularda kazanıldı. RE 3 Remake’de ne kadar oyuncu kendilerine çekilmiş oldu bu durum da merak konusu aslında. Bakalım RE 2 Remake 15 ay içerisinde toplam 6.5 milyonluk satışa ulaştı. Bu süre içerisinde de RE 3 Remake nasıl bir başarı sağlayacak göreceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel