Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Resident Evil 3 Remake Duyurusu Yakında Gelebilir

Resident Evil serisinin yeni oyununun ne olacağı merak ediliyor. Gelecek olan yeni oyunun Resident Evil 8 mi yoksa yeni bir remake oyunu mu olacağı gizemini koruyor. Gelen yeni haberlere göre ise önümüzde ki sene bir remake oyunu bizleri bekliyor olabilir. Resident Evil 3 Remake oyunu geliştirilmeye başlandı iddiası ortalığı kasıp kavurmaya başladı.

Resident Evil serisine yeni bir yapım gelmesi planlanıyor. Bu yapımın 8 oyun mu yoksa bir Remake yapımı mı olacağı henüz bilinmiyor. Ama gelen yeni haberlere göre gelecek olan yeni Resident Evil oyununun Resident Evil 3 Remake olması bekleniyor.

Konuyu ilkin YouTuber SpawnWave tarafından güncelleme geldi. SpawnWave’e göre oyun 2020 yılı içerisinde çıkması planlanıyor. The Game Awards etkinliğinde de oyunun duyurulması bekleniyor. SpawnWave’in yayınladığı haberlerin güvenilir kaynaklardan gelmesi ile tanınıyor.

Daha sonrasında ise oyun mecrasında bu durumu teyit eden haberler gelmeye başlandı. Çoğu kaynağa göre oyunun geliştirilmekte olduğu söylendi. Ama oyun dünyası ikiye ayrılmış durumda bir kısım RE 8 derken diğer kısım ise RE 3 Remake diyor. Hangisinin haklı olacağını oyun duyurusunda göreceğiz.

Yeni Resident Evil Oyunu Ne Olacak?

Capcom tarafından geliştirilen oyunun ne olduğu duyurulduğu zaman net olarak anlaşılacak. Bu duyuru RE3 Remake olmasa da remake versiyonu bir süre sonra oyuncular ile buluşacak. Resident Evil 2 Remake oyunu ile birlikte sağladığı başarının ardından yeni remake oyunların da yapılacağı açıklanmıştı. RE3 Remake oyunu bir noktada yeni nesil oyuncular ile buluşacak. Nemesis’in bu oyunda bulunduğunu tekrar hatırlayalım. Bu ikonik karakter ile yeni nesil oyuncuların da tanışması gerektiğini düşünüyorum.

RE 3 Remake Gelecek Mi?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi RE3 Remake çıkışını elbet gerçekleştirecek. Ama sıradaki oyun RE3 Remake mi olacak bu sorunun cevabını ise şu şekilde verebiliriz. RE 2 ve RE 3 haritaları birbirine benzer yerlerde geçiyor. Bu da oyunun gelişim durumunu daha hızlı bir seviyeye çekebilir. Bu sayede de oyunu sıfırdan yapmak yerine belli temeller üzerine inşa edilmesi sağlanacak.

Bakalım gelecek olan yeni oyun hangisi olacak bilinmez ama iyi bir yapımın karşımızda olacağını söylememiz gerekecek.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!