Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Resident Evil 4 Remake Geliştiriliyor Mu?

Capcom’un en popüler markalarından birisi Resident Evil serisi. Seriye ait bir çok oyun bulunuyor. Sürekli olarak da karşımıza yeni yapımları gelmeye başladı ama gelen yapımlar Remake olarak çıkışını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sene ile birlikte başlayan Capcom Remake furyası son hızı ile devam ediyor. Capcom Resident Evil serisinde bulunan bazı oyunlar serinin gidişatını belirleyen oyunlar oldular. Bu yapımlar Resident Evil 4 ve Resident Evil 7 ile oldu aslında. Bu yapımlar ile birlikte seri başka bir hale gelmişti. İlk değişikliğin geldiği oyunlardan olan Resident Evil 4 Remake gelecek mi soruları gelmeye başladı. İlk olarak Capcom bu durum ile ilgili ne düşünüyor ona bakalım. Nasıl bir RE tablosu ile karşı karşıya kalacağız bir göz atalım.

Resident Evil 7’den Sonra Gelenler

2017 yılında Resident Evil 7 çıkışını gerçekleştirdi. Oyun farklı bir FPS türünde bir Resident Evil oyunu olarak çıkışını yaptı. Oyuncular tarafından çıkan oyun çok sevildi. O yüzden de serinin yeni oyunu olacak olan RE 8’in çıkışı beklenmeye başladı. Ama Capcom’un planları farklıydı. Karşımıza RE 8 ile çıkmak yerine Resident Evil 2 Remake ile çıkma kararı aldılar. RE 2 Remake’de 2019 yılında çıkışını gerçekleştirdi. Çıkışını yaptıktan sonra da sevilen oyunlar arasında yerini aldı. Daha sonra ise Capcom Remake’de hız kesmedi ve RE 3 Remake ile bu sene karşımıza çıktı. Remake’den Capcom tarafı memnun görünüyor ama biraz can sıkmaya başladı gibi. Oyuncular yeni gelecek olan oyunlarda daha farklı özellikler bekliyor. O yüzden de Resident Evil 4 Remake söylentileri çıkmaya başladı.

Resident Evil 4 oyunu RE serisinin en iyi puan almış oyunlarından birisi. İlk 3 oyundan tamamen farklı bir yapıda çıkışını gerçekleştirdi. Daha sonrasında gelecek olan yapımların tamamını kendi tarzına çekmeyi başardı. Oyunlarda zombiler yerine daha kült figürler oyunda yer almaya başladı. Şimdi ise bunun geri gelmesi bekleniyor.

Ama Resident Evil 4 Remake geliştirilmesi için uzun ve incelikli bir çalışma gerektiriyor. RE 4’un seri için hassas bir oyun olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Şimdi gelelim Capcom’un planlarına.

Capcom’un Planları

2 sene üst üste Remake oyunundan sonra seriye yeni bir oyun gerekiyor. Sıfırdan bir hikaye ve sıfırdan oluşturulmuş bir yapım lazım. Bu yapım tahmin edebileceğiniz gibi Resident Evil 8 oyunu olacaktır. (FPS tarzında bekliyoruz oyunu, 7’de olduğu gibi.) Yeni nesil konsollara ve PlayStation 4, Xbox One için çıkacak olan bir ara oyunun gelmesini bekliyoruz. Daha sonra ise araya bir Remake oyunu gelebilir. Bizde Capcom’un bu şekilde hareket edeceğini düşünüyoruz.

2021 yılı için Capcom tarafından planlanan oyun Resident Evil 8 olduğu biliniyor. 2022 yılında da Resident Evil 4 Remake’in gelmesi bekleniyor. Gelen sızıntılara göre RE 4 Remake çalışmaları başlandığı düşünülüyor. Bakalım Capcom’un planları ne ölçüde olacak. Yeni nesil konsol çalışmaları olarak da bu oyunları görmek lazım. Yeni nesil için gelecek olan ilk Resident Evil oyunları, 4 Remake ve 8 olacak gibi duruyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel