Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

NBA2K 2019 Reklamları Oyuncuları Bıktırdı

Basketbol oyunu denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan NBA2K yeni oyunu ile birlikte oyuncuları bezdirmişe benziyor. Bu durum oyunun kötülüğünden, oyunda oluşan buglardan, oyun içi grafik yada FPS düşüşlerinden kaynaklanmıyor. Bu durum oyunun içerisinde bulunan reklamlardan dolayı kaynaklanıyor. NBA2K 2019 oyunu çıkışı ile birlikte 60 dolar fiyat etiketi ile çıktı. 60 dolar gibi bir fiyata satın alınan oyunda reklamlar oyuncuları nasıl bıktırmış olabilir.

Geçtiğimiz haftalar içerisinde NBA2K oyunu fiyatlarda bir düşüşe gitti ve 3-4 dolar gibi bir fiyata oyunu satışa sundu. Nintendo Switch ve PlayStation sahipleri de bu durumdan yararlandı ve oyunu satın aldılar. Hatta oyun bir süre Nintendo Switch oyun satışlarında ilk sıralarda yer almasını bile sağladı.

Bu denli bir oyunun böyle bir indirime gitmesi ilk başlarda çok fazla sorgulanmadı. 60 dolardan 3-4 dolar fiyata inme sebebi ise oyunun içerisinde bulunan bir dizi reklamı bulundu. Oyunda reklamın bulunması çok fazla bir sıkıntı değil. Verilen ürünün satış rakamına göre reklam makul karşılanabilir. Ama 2K bu durumu abartıp geçilemeyen reklam oyunun içerisine yerleştirmiş.

Snowfall Reklamı

Snowfall isimli bir dizinin reklamı oyunun içerisinde bulunuyor. Yükleme ekranlarında bu reklamı görüyorsunuz. Oyun, saha ve oyuncular yüklenene kadar sıkıntı olmuyor. Ama oyun yüklenmesine rağmen reklam bitene kadar izlemek zorunda kalıyorsunuz.

Oyuncuların sinirlerini bozan bu uygulama Reddit ve sosyal medya üzerinden çok fazla eleştiri konusu oldu. Çoğu oyuncu durum ile ilgili olarak şikayetlerde bulundu. Kimisi zorunlu olarak reklam izlemek durumunda kaldığından, oyunun yüklenmesine rağmen reklamı izleyip sonra oyuna başlamak zorunda olduğundan bahsetmiş.

NBA2K 2019 oyununda 2K’nin neden böyle bir yola gittiği merak konusu. Doğrusu reklamlar bu şekilde sürekli olarak devam edecek mi? Oyun dünyasında 60 doların altında oyun çıkarmak için bu tarz reklamlara doğru bir adım mı görülüyor? 2K bir şeyler deniyor ama tam olarak ne bilmiyoruz.

İlerleyen dönemlerde bu soruların cevapları gelecektir. Ama 2K’nin seçtiği bu yol çok oyuncular tarafından takdir görmüşe benzemiyor. Biz bu reklam sürecinin kısa süreli olduğunu düşünüyoruz. Snowfall isimli bir dizinin reklam çalışma olduğu için kısa süre içerisinde bitecektir. Ama sonra başka bir yer ile anlaşılır mı orası bilinmez.

Bu arada reklam izleme zorunluluğu 2KTV özelliği kapatılsa bile gösteriliyor. O reklam zorunlu izlenecek.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel