Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

GOG Telltale Oyunlarını Satıştan Kaldıracak

Telltale firması geçtiğimiz sene beklenmedik bir anda iflas ettiğini açıklamıştı. Telltale’nin bir anda iflas ettiğini açıklaması üzerine oyuncular olarak üzülmüştük. Bu üzüntü beraberinde merakı da getirdi. Neden Telltale bir anda böyle bir karar aldı diye. Şimdi ise yaptıklar satış platformlarından kaldırılıyor. GOG Telltale oyunlarını platformu üzerinden satışa kapatmaya hazırlanıyor.

Telltale’nin bir çok markası ve oyunu bulunuyor. Aynı zamanda oyunlarını çok fazla platform üzerinden çıkaran da bir firma. İflası ile de birlikte oyunları platformlardan yavaş yavaş satışa kapatılıyor. GOG ve Steam tarafından bu atak geldi. GOG neredeyse tüm oyunlarını kapatırken. Vakti zamanında Steam’da Tales of Borderlands oyununu satışa kapatmıştı.

GOG 27 Mayıs itibari ile Telltale oyunlarının satışını kaldıracak .Satışa kapanacak olan oyunlar ise şu şekilde;

 • The Wolf Among Us
 • Marvel’s Guardians of the Galaxy
 • Hector: Badge of Carnage
 • The Batman serisi
 • Sam & Max serisi
 • Puzzle Agent serisi
 • Tales from the Borderlands
 • Strong Bad’s Cool Game for Attractive People

Bu oyunlar 27 Mayıs tarihinden sonra GOG üzerinden satın alınamaz bir hale gelecek. Steam tarafında ise oyunların satışı devam ediyor ama yakın bir zamanda orada da kaldırılması hiç sürpriz olmaz.

GOG Telltale Oyunlarını Neden Satmayacak

Resmi olarak GOG tarafından bir açıklama henüz gelmese de sebebinin karşı muhattap bulamıyor olmasına veriyoruz. Nasıl mı? GOG platformu üzerinden satın yapan bir firma Telltale’de artık iflas etmiş bir firma. Oyunları satan GOG’un satışını yaptığı oyunlara bir muhatap bulması gerekiyor. Telltale’nin kapanması bu muhatabı aradan kaldırıyor. Tekrar satışa çıkabilmesi için Telltale oyunlarının yayın haklarını bir firmanın satın alması gerekiyor.

Mesela Tales from the Borderlands tekrar satışa gelebilir. 2K tarafı oyunu satmayı düşünüyor. Aynı zamanda The Walking Dead Final Season’da satışa açılmıştı. Telltale iflasından sonra oyun el değiştirdi ve Epic Games Store özel olarak çıkarıldı.

GOG’un tekrar Telltale oyunları satması için yayın haklarını bir firmanın satın alması gerekiyor. Bakalım nasıl bir süreç bizleri bekleyecek.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel