Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

God of War PC’de En Az 1 Milyon Satmayı Başarmış

Sony aldığı yeni karar sonrasında PlayStation özel oyunlarını PC’ye getirme kararı almıştı. Horizon Zero Dawn ile başlayan serüven Days Gone ve God of War ile de devam etti. Bu oyunların arasında God of War en dikkat çekenlerinden birisiydi. 2018 yapımı God of War’ın PC’ye gelmesi ile birlikte en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Son 2 haftada Steam’ın en çok satan oyunu olmayı başardı. Bu başarısı da devam edecek gibi duruyor.

God of War PC’de çok iyi satış rakamlarına da ulaşmayı başardı diyebiliriz. Henüz Sony tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olsada SteamSpy istatistiklerine göre GoW bir ile iki milyon arasında satışa ulaşmayı başarmış. Şöyle özetleyebiliriz God of War PC’de en az 1 milyon satmayı başardı.

Biz bu rakamların daha yukarda olmasını bekliyoruz. En az 1 milyon ama en dair bir bilgi elimizde bulunmuyor. SteamSpy Steam üzerinden açık profiller sayesinde bazı sayıları ortaya çıkarabiliyor. Bu sayede de God of War Steam’da en az 1-2 milyon arasında satın alındı demek oluyor. Bunun yanında Steam’da diğer profiller tarafından ne kadar satın alındı bilmiyoruz. Aynı zamanda Epic Games üzerinden de satışa çıkan GoW’un orada ne kadar sattığını da tam olarak bilmiyoruz. Tüm rakamlar sadece Sony’nin elinde bulunuyor.

God of War Ragnarok PlayStation 4’te ilk ay içerisinde 5 milyondan fazla satmayı başarmıştı. 2021 Ağustos ayında ise 19.5 milyon kopya satışına ulaşmıştı. Oyunun PC’ye çıkmasından sonra ise 25-30 milyonu yakalaması çok uzun sürmeyecek gibi duruyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!