Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

God Of War Kratos’suz Olur Mu?

God Of War oyunu geçtiğimiz sene en iyi oyunlardan birisiydi. Hatta en iyi oyunu da desek sanırım yanlış olmaz. Tüm ödüllere ambargo koymayı başarmıştı. Aynı zamanda iyi bir satış rakamına da ulaşmıştı. Kratos’a oyun farklı bir boyut kazandırmayı başarmıştı. Ama Cory Barlog oyunun Kratos’suz olarak çıkabileceğini açıkladı.

Oyun çıkışı ile birlikte oyunculara hiç beklenmeyen bir oyun sunulmuştu. Ortaya çıkan yapım ile birlikte Kratos daha 3 boyutlu bir hal almıştı. Aynı zamanda yeni bir karakter ile de tanışmıştık. Atreus’da oyuncular tarafından sevilen bir karakter olmayı başarmıştı.

Yunan mitolojisinden İskandinav mitolojisine geçiş son derece güzel bir geçiş sağlanmıştı. Oynanış açısından ve hikaye olarak çok güzel bir ürün oyunculara sunuldu. Kratos’un daha insani yönü ön planda bir yapım ile karşımıza çıkmıştı. Ama Kratos’suz ve Atreus’suz bir oyun görebileceğimizi biliyor muydunuz?

Cory Barlog katıldığı bir röportajda bu durum ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Oyunun geliştirilme aşamasında fikir ayrılıklarından birisi de Kratos’lu bir God Of War oyunumu yoksa Kratos’suz mu olmalı hakkında olmuş.

Kratos Neden İstenmedi?

Bazı geliştiriciler oyununun Kratos’a balı bir yapım olmadığını iletmişler. Oyuna farklı bir Yunan Mitolojisinden karakter ile devam etmeleri gerektiğini savunmuş. Karakterleri değiştirerekfarklı bir yapım yapmaları gerektiklerini savunmuşlar.

Cory Barlog’da başlangıçta arkadaşlarını Kratos’un oyunda olması için ikna etme süreci uzun sürmüş. İş Kratos ile de sabit kalmamış. Geliştiriciler Atreus’a da çok fazla alışamamış. Atreus’un da oyunda olmaması gibi bir süreç yaşamışlar. Ama sonunda hepsi ortaya çıkan üründen memnun kalmışlardır. Ortaya çıkan ürün oynanış ve hikaye olarak son derce tatmin edici bir yapım olmayı başardı.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. God Of War‘ı Kratos’suz olur mu olmaz mı bu konuda siz ne düşünüyorsunuz.

Twitter’da açılan Kratos anketimiz.

Seri içerisinde bir noktada Kratos’a veda edeceğiz gibi gözüküyor. Hatta Atreus yeni simge karakter olabilir gibi de gözüküyor. Bakalım gelecek olan ara oyun serisinde bu sorumuza cevap bulacağız. Atreus’un ana karakter olacağı bir oyun görebiliriz. Bu sayede Kratos’suz oyunlara da oyuncular yavaş yavaş hazırlanmış olurlar.

Yeni oyunun geliştirilme aşaması ise şimdiden başlamış durumda. Ne zaman geleceği oyunun belli değil. Yeni nesil konsollara çıkması beklenen oyun hakkında ilk haberler geldi.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel