Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Microsoft, Activision Blizzard Popüler Oyunlarını PlayStation ve Nintendo’ya Getirmeyi Devam Edecek

Microsoft cephesinden Activision Blizzard oyunları hakkında önemli bir açıklama geldi. Activision ve Blizzard’ın Microsoft tarafından satın alınmasının ardından oyunların geleceği merak ediliyordu. Özellikle Call of Duty’nin geleceğinin ne olacağı konusunda soru işaretleri vardı? Microsoft tarafından bu soruların cevabı net olarak verildi.

Microsoft, PlayStation ile yapılan anlaşmalara sadık kalacaklarını açıklamıştı. Gelecek diğer üç Call of Duty oyununun PlayStation’a geleceği netlik kazanmıştı ama diğer oyunların geleceği merak ediliyordu. Microsoft Activision Blizzard’ın popüler oyunlarını PlayStation ve Nintendo’ya getirecekler.

Başkan Brad Smith oyunların geleceği hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Açık olmak gerekirse Microsoft, Call of Duty ve diğer popüler Activision Blizzard oyunlarını Activision ile mevcut herhangi bir anlaşmanın süresi boyunca PlayStation’da kullanıma sunmaya devam edecek. Sony hayranlarının sevdikleri oyunların keyfini çıkarmaya devam edebilmeleri için bunları mevcut anlaşmanın ötesinde ve gelecekte PlayStation’da da kullanıma sunacağımızı Sony’ye taahhüt ettik.” dedi.

Nintendo tarafından da aynı durum geçerli olacak. Popüler oyunlar PlayStation ve Nintedo konsollarında oynanmaya devam edecek. Smith “Nintendo’nun başarılı platformunu desteklemek için benzer adımlar atmakla da ilgileniyoruz. Bunun sektör, oyuncular ve işimiz için doğru şey olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Bu açıklamalardan sonra özellikle Call of Duty’nin geleceği PlayStation için daha da net bir hal aldı. Burada şöyle bir detayı da belirtmemiz gerekiyor. Bu anlaşma tüm Activision Blizzard oyunları için geçerli değil. Yani Xbox ve PC için özel geliştirilmiş Activision Blizzard oyunları göreceğiz. Bazı AB oyunlarının çok platformlu kalacak olması sevindirici haber oldu.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel