Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Valorant Rekabetçi Sistemi Nasıl Olacak?

Valorant’ın kapalı beta sürecinin başlaması ile birlikte büyük bir başarı topladı. Bu başarısını ise sürdürmeye devam ediyor. Oyun yaz aylarına doğru tam sürüme geçişini yapacak. Ama kapalı beta sürecinde denemeler devam ediyor. Yakında kapalı beta sürecine rekabetçi sistemi gelecek. Bir kaç hafta içerisinde gelmesi bekleniyor. Bu olayın çıkması ile birlikte de Valorant rekabetçi sistemi nasıl olacak merak edilmeye başlandı. Riot Games tarafından da açıklamalar geldi. Bu sayede yeni rekabetçi sistem de tanıtıldı. Çoğu oyuncuya yakın bir sistem karşımızda olacak.

İlk olarak Valorant rekabetçi sistemine nasıl katılabilirsiniz ondan bahsedelim. Oyunun rekabetçi sistemine katılmak için en az 20 normal oyun oynamanız gerekiyor. O yüzden de belli sayıda bir oyun tecrübesine sahip olmanız gerekiyor. Bu rekabetçi oynamak için ilk şart aslında.

Valorant Rekabetçi Sistemi Nasıl Olacak

Şimdi gelelim merak edilen sistemin detaylarına. İlk olarak Valorant rekabetçi sistemi LoL’den tanıdığımız bir sistem ile karşımıza çıkacak. O yüzden LoL oyuncularının uzak olduğu bir sistem değil. Riot’da başka bir sisteme ihtiyaç hissetmemiş kullandığı sistemi yeni oyununa getirmiş.

LoL’de olduğu gibi kümeler bulunuyor. Bu kümeler arasında da düşüşler ve yükselmeler bulunacak. Bu sayede de oyundaki konumunuz belirlenecek. Ama LoL’den farklı puan sistemi Valorant’ın içerisinde de bulunuyor.

Valorant’ta 8 farklı küme bulunuyor. Bu kümeler LoL’den de alışık olduğumuz kümeler. Sadece isimsel bazı farklılıklar bulunuyor. Bunların haricinde lig sistemine ve puan sistemine bir göz atalım.

Puan Sistemi:

Klasik olarak rekabetçi bir maç kazandığınız zaman yükselmek için puan alıyorsunuz. Daha sonra ise oyun kaybederseniz de puan kaybedebiliyorsunuz. Bildiğiniz League of Legends sistemi ile benzerlik gösteriyor. Bundan farklı bir puan sistemi de karşınızda olacak.

Puan kaybettiğiniz oyun sırasında siz iyi oynadıysanız eğer daha az puan kaybı yaşıyorsunuz. Bu durumda aslında oyuncuları iyi oynamaya iten bir sebep olacaktır. Bunun yanında takım olarak farklı kazandığınız yada kaybettiğiniz durumlarda. 13-3, 13-2 gibi kazandığınız maçlarda ise daha fazla lig puanı alacaksınız. Bunun yanında eğer bu farkla oyun kaybederseniz de daha fazla puan kaybına uğrayacaksınız. Riot oyunu oynayanların oyuna tam olarak odaklı oynamalarını istiyor gibi görünüyor.

Lig Farklılıkları ve 5’e 5 Rekabetçi Maçlar?

Yine LoL’de de olduğu gibi Valorant için de lig farklılıkları söz konusu olacak. Arkadaşınız ile 2 küme fark varsa eğer rekabetçi oynayamazsınız. Aynı durumda 5’e 5 rekabetçi maçlarda da karşınıza 5 kişilik bir tam eşleştirmesi yapılacak.

(Burada yazdıklarımız kapalı beta sürecinde uygulanacaktır. Tam sürüm geldiği zaman bazı değişiklikler meydana gelebilir. Eğer farklılık meydana gelirse sizler ile paylaşacağız. Bizleri takip etmeyi unutmayın 🙂

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel