Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Eski BioWare Geliştiricileri Yeni Stüdyo Kurdu

Karşımızda yeni RPG oyunları geliştirecek olan bir stüdyo var. Geçtiğimiz sene içerisinde kurulan bu stüdyo resmi olarak dün açıldı. Açılması ile de birlikte oyunlar ile ilgili olarak açıklamalar gecikmedi. RPG türünde oyunlar geliştirecek olan stüdyo aynı zamanda hikaye odaklı yapımlar ile karşımızda olacak. Tabi bunlar her stüdyonun hayali gibi durabilir. Gerçekçi olmadığını düşebilirsiniz. Ama bu stüdyo eski BioWare geliştiricileri tarafından kuruldu. Bu işlerden en iyi anlayan isimler stüdyoyu kurdu. İsmi de açıklandı. İsmi ise Archetype olarak belirlendi.

Stüdyonun size serüvenini kısa bir şekilde anlatacağız. Nasıl kurulduğu ve ne yapmak istedikleri ile ilgili olarak kısa bilgiler vereceğiz. Ama ilk olarak şunu bilmemiz gerekiyor. Bu stüdyo (en azından ilk aşama için) RPG ve hikaye odaklı yapımlar ile karşımızda olacak.

Kuruluş Hikayesi

Aslında kısa bir hikayeye sahip. İlk olarak kurucuları eski BioWare geliştiricileri. Bu detayı bilelim. Ondan sonra da Archetype stüdyonun kurucuları, Baldur’s Gate gibi bir efsanenin baş tasarımcısı James Ohlen. Diğeri ise BioWare’in Austin stüdyosunda yönetmenlik yapmış, online servislerden ve topluluklarından sorumlu en üst düzey isim Chad Robertson . Bu iki isim geçtiğimiz sene BioWare’den ayrılma kararı aldılar ve kendi stüdyolarını kurdular. Geçtiğimiz sene stüdyo kuruldu ama resmi olarak açılışını bu sene gerçekleştirdi. Kısa hikayesi bu aslında. Daha önce bu işlerde üst düzeyde görev yapmış isimler tarafından kuruldu.

Archetype Amacı

Eğer web sitelerini ziyaret ederseniz oradan amaçlarını görebilirsiniz. Amaçları RPG ve hikaye odaklı en iyi yapımları ortaya çıkarmak. Amaçlarının en iyi RPG oyunlarını yaratmak olduğunu görürsünüz. Bunlar stüdyonun genel amaçları. Bu amaçlar ile birlikte oyunlar geliştirecekler. Wizards of the Coast, bu yeni stüdyonun tamamen otonom bir yapıya sahip olacağını belirtiyor

Karşımızda ilerleyen dönemlerde yeni hikaye odaklı RPG oyunları olacak. Hikaye odaklı RPG sevenler toplansın.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel