Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Ubisoft Oyunlara Zam Yapacak Mı?

Yeni nesil konsol dönemiyle birlikte oyunların fiyatlarında da artış olmaya başladı. 60 dolarlık bazı oyunlar 10 dolarlık artış yaparak 70 dolara satılmaya başladı. Sony ve Take-Two tarafında bu zam adil olarak gözüküyor. Özellikle artan maliyetler sonrasında zam firmalar tarafından mantıklı bakılmaya başladı. Ubisoft’un ise kafası karşık gibi duruyor. Ubisoft oyunlara şimdilik zam yapmayacak gibi duruyor.

NBA 2K21 yeni nesil konsollarda 70 dolardan satışa sunuldu. Mevcut nesil konsollarda fiyat 60 dolar olmaya devam ediyor. Sony’nin PlayStation 5 özel oyunlarında da aynı durum söz konusu. Demon’s Souls’da 70 dolardan satışa sunuldu.

Ubisoft oyunlara zam yapmayı şimdilik düşünmüyor. Nihai kararını vermedi. 2021 döneminde özellikle oyunlarına zam yapmayacak. Ama 2022 yılında tekrar düşüneceklerini açıkladılar.

Yurt dışında 10 dolarlık bir zam gelmesi büyük etki yaratmayabilir. Ama ülkemizde durum böyle olmuyor. Sonuç olarak gelecek olan zamlar bizde daha büyük etki yaratacatır. Ubisoft‘un bakalım son kararı nasıl olacak süreci yakından takip edeceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!