Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Epic Games Store Auto Chess Oyunundan İlk Video Geldi

Bildiğiniz gibi dünya da bir Auto Chess çılgınlığı başladı. İlk bir oyun modu olarak hayatına başlayan tür başlı başına bir oyun oldu. Drado tarafından Dota 2 oyununa bir mod olarak tasarlandı. Oyuncular tarafından kısa sürede sevilen ve online oyuncusu fazla bir oyun olmayı başardı. Kısa bir süre içerisinde popüler bir oyun olmayı da başaran Auto Chess hemen Dota tarafından alındı. Dota Auto Chess modunun adına Dota Underlords dedi ve hızlı bir şekilde beta sürecini başattı. Daha sonra ise League of Legends tarafından TeamFight Tactics olarak Auto Chess çıkarıldı. Epic Games Store Auto Chess oyunu için kolları sıvadı.

Auto Chess furyasını başlatan Drado oyununun ilk adı Dota Auto Chess’ti Dota’nın karakterlerini kullanan bu mod mobil kısa sürede oyuncular tarafından sevildi. Aynı zamanda oyun mobil platformlar içinde çıkışını gerçekleştirdi. Mobil tarafta da kısa süre içerisinde milyonları geçen oyuncu sayısına da ulaşmayı başardı. Şimdi ise Epic Games Store Auto Chess oyunu geliştiriyor.

İçerisinde Dota karakter isimlerinin olmayacağı bir Auto Chess olacak. Mobil oyunu PC versiyonuna uyarlanmış hali olarak çıkış yapacak. Yayınlanan ilk videoda görsel ve animasyon iyileştirmeleri görülüyor. Geliştirilmeye açık bir yapısı bulunuyor. PC tarafında ise sadece Epic Games Store özel olacak. Bu sayede Epic Games League of Legends ve Dota’ya rakip olmak için geliyor.

İlk etapta çok fazla Dota ve LoL’ü zorlayamayacaktır. Ama oyunun asıl oyunun geliştiricisi olan Drado PC tarafında ilerleyen dönemde başarı sağlayabilir. Aynı zamanda mobil platformda da çok iyi bir seviyede oyuncu sayısına sahip. Onları PC platformuna çekmeyi başarabilir. Bu sayede ilk etapta çok ciddi bir rakip gibi gözükmese de ilerleyen dönemde ciddi bir rakip olacaktır.

Epic Games Auto Chess İlk Videosu

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!