Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

EVO Turnuvasında Street Fighter Artık Final Oyunu Değil

EVO etkinliği dövüş oyunlarını yakından takip eden oyuncular tarafından biliniyordur. Çok köklü bir geçmişe sahip olan EVO 1996 yılından bu yana düzenlenmeye devam ediyor. EVO 1996 yılında ilk olarak Battle by the Bay adı ile düzenlenmeye başladı. Daha sonra 2002 yılında Evolution Championship Series (EVO) adını aldı. Köklü bir tarihe sahip olan etkinlik içerisinde dikkat çeken en büyük olay Street Fighter’ın durumuydu. 1996’dan günümüze kadar final oyunu hep Street Fighter olmayı başarmıştı. Bu sene işler değişti. EVO turnuvasında Street Fighter oyunu artık final oyunu değil.

Bu sene Street Fighter yapımı yerini Super Smash Bros. Ultimate’e yerini kaptırdı. Bunun ile de birlikte 2. sıraya geriledi. 23 senedir final oyunu olmayı sürdüren Street Fighter için beklenmedik bir durum oldu. Capcom yerini Smash Ultimate’ye bıraktı.

1996 yılında düzenlendiğinde Super Street Fighter II Turbo ile başlayan final serisi daha sonradan Street Fighter III: 3rd Strike, Street Fighter IV, Street Fighter V gibi yapımlarla da final oyunu olmayı devam ettirdi.

2019 senesinde ise gelenek bozuldu ve oyuncular Smash Ultimate’yi daha fazla tercih ettiler. EVO tarafından açıklanan listede oyuncuların büyük çoğunluğu Smash Ultimate yapımını tercih ettiler.

Bu sene düzenlenecek olan EVO turnuvasında Street Fighter 2. sırada yer alacak. 4 Ağustos pazar günü yarışma BlazBlue Cross Tag Battle ile başlayacak, ardından Street Fighter V, sonra Tekken 7, son olarak da Smash maçları oynanacak.

EVO Turnuvasında Oyuncuların Tercihleri

Smash Ultimate – 3492
Street Fighter V – 1929
Tekken 7 – 1885
Samurai Shodown – 1719
Mortal Kombat 11 – 1567
Unist – 1156
DragonBall FighterZ – 1191
Soul Calibur 6 – 742
BlazBlue:CTB – 640

Evo 2019, 2 Ağustos günü başlayacak.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel