Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Epic Games, Rocket League Geliştiricisi Psyonix’i Satın Aldı

Epic Games Rocket League gelişrieicisi Psyonix’i satın aldığını açıkladı. Bahar dönemi içerisinde geri kalan tüm işlemleri bitecek olan satın alma işinden sonra Rocket League sadece Epic Games Store özel olarak yayınlanmaya devam edecek.

Epic Games tarafından daha önce görmediğimiz yeni bir sistem ile geliyor. Bildiğiniz üzere Epic Games tarafı yeni çıkacak oyunlar için özel anlaşmalar yapan bir firmaydı. Bir yıllık özel bir anlaşma yaparak oyunları kendi bünyesinde ilk çıkışlarını sağlıyor. Daha sonra diğer oyun satın alma platformlarında çıkışlarına izin veriliyordu.

Şimdi ise işler biraz daha farklı bir hal aldı. Aslında gelecek dönemlerde de göreceğimiz bir işin demosu olarak görebiliriz bu durumu. Epic Games hali hazırda Steam’da da satışta bulunan Rocket League’nin geliştiricisi Psyonix’i satın aldı. Bu satın alma sonucunda Rocket League Epic Games Store’a özel hale gelecek.

İlerleyen dönem içerisinde de bir yıllık özel oyun anlaşmaları ile birlikte bu tarz hamleler de Epic Games tarafından artık bekleniyor. Rocket League Epic Games Store’da olmayan bir oyun. Oyunun geliştiricilerini satın aldıktan sonra sonbahar aylarında oyun Epic Games Store’a gelecek. Geldikten sonra oyun sadece Epic Games Store üzerinden satın alınır bir hale gelecek. Diğer platformlar üzerinden satışı kapanacak.

Rocket League Güncellemeleri ve Gelecek Olan Yenilikler

Aynı zamanda Steam ve benzeri yerlerde oyunu satın alan oyuncular için de açıklamalar geldi. Oyuna gelecek olan tüm güncellemeler, yenilikler aynen getirilmeye devam edecek. Epic Games Store’a özel olmadan oyunu satın alanlar için oyun aynı şekilde gelişmeye devam edecek. Ama Epic Games Store özel olduktan sonra oyunu herhangi bir yerden satın almanız imkansız hale gelecek.

Bu sayede daha önce veya özel olmadan önce satın alan oyuncular da mağdur edilmemiş olacak. Epic Games ve Psyonix tarafından gelen açıklamalar bu yönde oldu.

Bu durum aslında biraz enteresan. Çünkü Epic Games geriye yönelik bir özel oyun bünyesine kattı. Oyunun diğer platformlar üzerinden satın alımını durduracak. Bakalım nasıl bir geri dönüş alacak. Özel oyunlardan bugüne kadar olumlu geri dönüşler almayı başaran Epic Rocket League ile nasıl bir başarı yakalayacak.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel