Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Diablo 4 İle Ancient Eşyalara Veda Ediyoruz

Blizzcon 2019 etkinliği içerisinde paylaşılan en önemli oyunlardan birisi uzun yıllardır beklenen Diablo 4 oldu. Oyun duyurusu yapılması ile birlikte sürekli olarak yeni oyunda bulunacak olan özellikler paylaşılıyor. Blizzard tarafından paylaşılan bu bilgiler ile birlikte nasıl bir oyunun karşımızda olacağını tahmin edebiliyoruz. Paylaşılan bir yeni bilgi ile birlikte Diablo 4 ile Ancient eşyalara veda ediyoruz.

Ancient Eşya Nedir?

Diablo oyunu bir loot-fest oyunu tarzında bir yapım. Ancient eşyalarda bu loot-fest’i eğlenceli hale getirmesi için oyuna eklenmişti. End game sürecinde oyunu sadece daha iyi loot’ları bulmak için oynuyorsunuz. Bu iyi loot’ları bulmaya çalışarak loot-fest’in tadını çıkarıyorsunuz. Ama oyuna bu amaç ile eklenen Ancient’ler bekleneni vermeyi başaramadı. Legendary eşyalar ile hemen aynı özelliklere sahip olması ile birlikte beklenen etki yaratılamadı. Çünkü eşyaların bonus özellikleri haricinde Legendary loot’lardan bir farkı bulunmuyordu.

Bu beklenen geri dönüş sağlanmadığı için Diablo 4 ile Ancient özellikli loot’lara veda ediyoruz. Onun yerine daha farklı bir sistem Diablo 4 ile karşımıza çıkacak.

Yeni sistem ile Blizzard tüketilebilir eşya türü ile karşımıza çıkıyor. Bu eşya oyunun en son seviyelerde düşmeye başlayacak ve sahip olduğunuz legendary olmayan bir eşyaya rasgele bir legendary affix kazandıracak.

Aynı zamanda oyuna tüketilebilir eşyalar ile birlikte yeni affix’ler de eklenecek. Affix’lerin özellikleri de; Demonic Power, debuff’ların ve DoT efektlerinin süresini arttırırken, Angelic Power bunun tam tersi, yani buff ve iyileştirme yeteneklerinin süresini arttıracak, Ancestral Power ise on-hit dediğimiz, vuruşla birlikte gelen efektlerin ihtimalini yükseltecek.

Blizzard tarafı Diablo 4’te son derece şeffaf olmaya çalışıyor. Oyuna ekleyeceği yeni özellikleri paylaşarak oyuncular tarafından sağlanan geri dönüşleri önemsemeye başladı. Bu sayede de Diablo 4’ün oyunun tasarım sürecini oyuncular ile paylaşmaya devam ediyor. Bu olay ile amaçlanan ise karşımıza en iyi Diablo oyunu ile çıkmak.

Daha hızlı bir şekilde bu tarz haberlere ulaşmak isterseniz bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter

Facebook

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel