Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Cyberpunk 2077 Oyununda Ahlak Anlayışı Olmayacak

İlk adı duyurulduktan bu yana en çok beklenen oyunlardan birisi olan Cyberpunk hakkında yeni detaylar paylaşıldı. Paylaşılan yeni detaylar ile birlikte oyun içi oluşacak yeni bilgiler oyunculara verildi. Cyberpunk 2077 oyununda ahlak sistemi olmayacağı anlaşıldı.

Bir RPG oyunu olarak çıkış yapacak olan Cyberpunk RPG’nin hakkını verecek gibi gözüküyor. Daha önce açıklandığı gibi oyunda her tercihimizin bir sonucu bulunacak. Ama RPG oyunlarda bulunan ahlak sistemine farklı bir bakış açısı getiriyor. Cyberpunk’ta ahlak sistemi olmayacak.

RPG Oyunlarında Ahlak Sistemi Nedir?

RPG oyunlarında en etili olan olay karakter gelişimi. Karakter gelişimi de yapılan tercihler sonucunda belli oluyor. Ama oluşturulan karakterler ne tam beyaz olarak resmediliyor nede tam siyah olarak. Arada bulunan griyi de oyun içerisinde vermek zorunda bulunuyorlar. Bu durumda türü diğer oyunlardan ayırıyor. Bu arada oluşan durumu vermek istersen oyuncuları da yönlendirmekten geri durmuyorlar. Her hareki oyun içerisinde özgürce gerçekleştiremiyorsunuz. Mesela oyun içerisinde bulunan NPC’leri fazla öldürdüğünüz zaman oyundan bir uyarı alıyorsunuz.

Bu tarz durumlar farklı sistemler ile de gösteriliyor. Yaptığınız hamleler oyun içi ahlak anlayışı ile beraber sınırlandırılmış oluyor. Ama Cyberpunk 2077 bu durumu ortadan kaldırarak geliyor. Yaptığınız tüm hareketlerden sizler sorumlu olacaksınız. Bu sayede oyunu kendi doğrularınız ile yönlendirmeniz gerekecek. Oyun içerisinde tam özgür bir şekilde hareket etmenize olanak sağlayacak.

Oyun içerisinde yaptığınız tüm hareketlerin ve tercihlerin sonuçları bulunacak. Oyunculara sınırsız bir özgür dünya sunan bir oyun karşımıza çıkıyor. Bu tarz yeni bilgiler açıklanmaya devam ettikçe oyuna karşı daha fazla beklentiye giriyoruz.

16 Nisan 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan oyun bakalım nasıl bir dünya ve tercih sistemi ile çıkış yapacak. Merak içinde takipteyiz ve bekliyoruz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!