Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Mobil Legends Rehber

Öncelikle rehberimize geçmeden önce neden mobile legends oynamalısınız buna bir değinelim. Zira mobile legends oynaması, kontrolü oldukça kolay aynı zamanda grafikleri de bir mobil oyuna göre oldukça iyi durumda. Bir o kadarda fazla oyuncusu olan bu oyunu henüz oynamadıysanız bir göz atmanızı tavsiye ederiz, moba türü oyunları seviyorsanız mobilde oynayabileceğiniz eğlenceli moba oyunlarından birisi.

Gün geçtikçe, teknoloji ilerledikçe bilgisayar kullanımı giderek azalmaya başlamış gibi görünüyor özellikle çoğu kullanıcılar için ülkemizde iyi bir bilgisayar almanın masrafının büyük olması sebebi de bilgisayar kullanım oranını azaltmakta.

Mobil Legends Bang Bang İnceleme

Mobil legends bang bang yukarıda da bahsettiğimiz gibi moba türünde bir oyun. Bu tarz oyun severler için tasarlanmış olan oyun, Dota ve LoL gibi oyunların mobil versiyonu olarak da özetleyebiliriz.

Daha önce bu tarz bir oyunu oynamayan oyun severler için oyunu anlatmak gerekirse, oyun iki gruptan oluşan 5v5 şeklinde düşmanlara karşı takımınızla verdiğiniz mücahadeleden ibarettir. Oyunda sağ, sol ve orta olmak üzerede toplamda üç koridor bulunmakta. Bu koridorlarda her takımın toplamda üç tane kuleleri bulunmakta.

Bu kuleleri savunarak oyunda hakimiyet sağlamaya çalışıyoruz. Şuan için toplam seksen dokuz karakter ve her karakterin kendine has oynanış biçimi ve özellikleri ile kuleleri ve rakiplerinizi ve rakibinizin merkez üssünü yok ederek oyunu kazanmak tek amacınız.

LoL Mobil’de Kazananlar Ekstra Olarak Ödüllendiriliyor.

Kazanan takım normal değerlerden ekstra olarak EXP ve birçok ödülün sahibi oluyor. Oyunun içerisinde isterseniz satın alım yaparak bazı kostümlerin sahibi olabilir ya da sabırlı olup etkinliklere katılırsanız bu içeriklere ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Legend Mobile Oyununun Mantığını Özetleyelim.

Meseleyi biraz açacak ve basitçe anlatacak olursak ;

Oyuna başladınız ve başlangıç eşyalarınızı alarak koridorunuza doğru harekete geçtiniz belli bir süre sonra sizin minik yardımcı dostlarınız olan minyonlar koridorlara gelmeye başlayacak. Bu dostlar yardımı ile rakip minyonlarını öldürerek altın kazanmaya çalışacak, rakibinizi yetenekleriniz ile öldürerek daha yüksek altın sahibi olacaksınız.

Ayrıca canavarları öldürerek seviye atlayacak yeteneklerinizi geliştireceksiniz ve daha yüksek hasarlar vermeye başlayacaksınız. Bütün bunları yaparken kazandığınız altınları akıllıca kullanıp eşya setlerini tamamlamak rakibinize karşı sizi güç seviyesi olarak öne çıkaracaktır. Sadece bununla kalmıyor takım arkadaşlarınıza da yardıma giderek geri düşen arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz nede olsa bu bir takım oyunu.

Tüm bunları yaparken hedefiniz bulunduğunuz koridora sahip çıkmak ve kulelerinizi kaybetmemek olmalı, kule kaybetmek hükmettiğiniz alanı giderek daraltacaktır. Emin adımlarla ilerleyerek rakibinizin merkez üssüne kadar ulaştıktan sonra zaferin tadını çıkartmak kalıyor geriye.

Mobil Legends Bang Bang Maç Türleri

Oyunda birden fazla maç türü bulunmakta, bunlardan hangisi hoşunuza giderse o maç türüne katılarak eğlenebilirsiniz. Maç türlerinden bahsedecek olursak eğer;

1.Klasik Modu

Klasik savaş modunda yukarıda anlattığımız 5’er kişiden oluşan 2 grup şeklinde karşılaşıyorsunuz.

2. 5v5 Mobile Legends Rekabetçi Modu

Rekabetçi modu klasik modla aynı mantıktadır. Tek fark bu oyun türünde kazandığınız maçlar global sıralamanızı belirler. Usta, büyük usta, epik efsane, mistik gibi rütbelere sahip olabilmek adına dünyanın her yerinden kişilerle yapacağınız savaşlarda hataya yer yok çünkü rütbe atladıkça rakibiniz sizi zorlamaya başlıyor.  Sıralı modu kazanan takım 1 yıldızın sahibi oluyor. 

3. Hayatta Kalma Modu

Hayatta kalma modunda isminden anlaşıldığı gibi hayatta kalmak için ister saklan ister savaş canavar öldürerek setini bitir zira harita vakit geçtikçe daralıyor ve alanın dışında kalan kişi elektrik çarptığı için can veriyor. Hayatta kal ve ödülünü kap.

4. Aksiyon Modu

Aksiyon modunda amaç 5 kişilik gruplar şeklinde savaşılıyor fakat yerlerde bulunan yiyecekler sayesinde, her yiyeceğin farklı bir özelliği bulunuyor bundan yiyen kahraman hızlanma özelliğine, büyümeye altın almaya daha bir çok özelliğe sahip olarak avantajlı bir şekilde ilerleyerek oyunu kazanmayı sağlamaktır.

M. Legend Bang Bang Kahraman Mağazası

Kahraman mağazasında Nişancı kategorisinde 14, Savaşçı kategorisinde 25, Suikastçi kategorisinde 11, Büyücü kategorisinde 20, Tank kategorisinde 13, Destek kategorisinde ise 16 karakter bulunmaktadır. Bu kahramanlardan bir kaçını seviye atladıkça alabiliyorsunuz bundan dolayı karakter almak için acele etmeyin.

Mobile Legends Bang Bang Oyunun Kontrolü

Oyunu telefondan oynamak için çok fazla uğraşmanıza, ayar yapmanıza gerek yok ancak dilerseniz oyunun dönüş hassasiyetini, grafik ve ses ayarlarınızı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mobil Legends PC İndir

Eğer sizde benim gibi oyunu bilgisayarda oynamak isterseniz eğer lol android emülator programları ile bunu yapmanız mümkün. Bu programlardan bazıları ise;

BlueStacks Mobil Legends
GameLoop Mobil Legends

Bu emülatorleri tavsiye edebiliriz.

Mobile Legends Apk İndir

Eğer mobil legends indirmek isterseniz tam buradan indirebilirsiniz.


Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel