Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Son 10 Yılın En Çok Satan Oyunları

The NPD Group tarafından tüm platformlar arasında en çok satış yapan oyunlar listelendi. Daha önceden sizler için son on yılın en iyi oyunları diye bir listeme yayınlamıştık. Şimdi ise son 10 yılın en çok satan oyunları listesi ile karşınızdayız. The NPD Group tarafından hazırlanan listede ki oyunlar Amerika baz alınarak hazırlanmış durumda. Bu liste Amerika’da son 10 yılda en çok satan oyunlar listesi aslında. Listede büyük oranda Call of Duty serisini görüyoruz.

Call of Duty serisi listede bulunan 10 oyundan 7’sini karşılıyor. Bunun anlamı da son 10 yıl içerisinde Activision rüzgarı estiği görülüyor. Listenin geri kalanları ise yine bildiğiniz oyunlar aslında.

İlk sırada 2013 yılında çıkmasına rağmen hala satmaya devam eden GTA V bulunuyor. Son sırada ise son dönemlerde Çin’de ve Youtube’da daha fazla oyuncuya ulaşan Minecraft bulunuyor. Birde bunların haricinde liste içerisinde 2018 yılının son aylarında çıkışını gerçekleştirmiş olan Red Dead Redemption 2 bulunuyor. Listenin geri kalan kısımları ise Call of Duty oyunlarından oluşuyor.

Son 10 Yılın En Çok Satan Oyunları

 • Grand Theft Auto 5 (Take-Two Interactive)
 • Call of Duty: Black Ops (Activision Blizzard)
 • Call of Duty: Black Ops 2 (Activision Blizzard)
 • Call of Duty: Modern Warfare 3 (Activision Blizzard)
 • Call of Duty: Black Ops 3 (Activision Blizzard)
 • Call of Duty: Ghosts (Activision Blizzard)
 • Red Dead Redemption 2 (Take-Two Interactive)
 • Call of Duty: WWII (Activision Blizzard)
 • Call of Duty: Black Ops 4 (Activision Blizzard)
 • Minecraft (Microsoft)

Listeleme bu şekilde bulunuyor. Listede bulunan tek farklı yapımcı Microsoft olarak bulunuyor. Diğer tarafta 7 tane Activision oyunu 2 tane de Take-Two oyunu listede kendisine yer bulmayı başardı. Bunlar ile birlikte Amerika bazlı bir listeleme olduğundan bahsetmiştik.

Amerika ele alınarak listeleme hazırlanmış olsa da bu durumu dünya geneline yaymak son derece mümkün. Amerika’da satılan oyunlar dünya genelinde de satılan ve kabul gören oyunlar olarak karşımıza çıkıyor.

Son olarak ise 2019 senesinde çıkışını yapmış olan Modern Warfare listede kendisine yer bulamadı. Ama önümüzdeki dönem listelemelerinde karşımıza çıkacaktır. Sizlerin bu yapılan listeleme içerisinde satın aldığını oyun var mı GTA V dışında ?

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!