Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Horizon Zero Dawn PC Versiyonu Geliyor

Sony tarafından sahip olunan stüdyo Guerrilla Games tarafından direkt olarak PlayStation 4 özel olarak geliştirilen oyun Horizon Zero Dawn hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Dediğimiz gibi Sony tarafından isim ve yayın hakları direkt olarak elinde bulunan bir marka Horizon Zero Dawn. PlayStation 4 için en önemli yapımlardan birisiydi. Oyuncular tarafından sevilen bir oyun olmayı başaran yapımın satış rakamları da son derece uygundu. Ama gelen iddialara göre Horizon Zero Dawn PC için geleceği konuşulmaya başlandı.

Sony bildiğiniz gibi PlayStation’ın sahibi ve bugün dünyanın en çok satan konsoluna da sahip. PlayStation’un satmasında yatan ana sebeplerden birisi de konsola özel oyunun çıkarılmasıydı. Bu durum konsolun satışlarında büyük oranda fayda sağlıyordu. Ama son dönemlerde bu durum değişmeye başlamış gibi görülüyor. Sony tarafı PC için de yatırımlar yapacak gibi duruyor. Gelen iddialar son derece güçlü kaynaklardan geliyor.

Bu sızıntıların ana sebebi ise Sony’nin direkt olarak sahip olduğu markalar ile ilgili geliyor. Üçüncü parti bir firma tarafından geliştirilen oyunlar değil. Kendi bünyesi altında yaratılan ve tüm hakları kendisinde olan bir markadan bahsediyoruz. Bu markayı da şimdilerde PC için getirebileceği söylenmeye başladı.

Kotaku’dan Sızıntılar

Kotaku üç farklı kaynak üzerinden bu durumu doğrulamaya çalışmış durumda. Aynı zamanda Jason Schreier’da Sony’e ulaşmaya çalışmış. Bilgiyi doğrulayabilmek için. Ama şuan için Sony tarafı son derece suskun duruyor. Genelde Jason Schreier tarafından ortaya atılan iddialar sonunda gerçek çıkarlar. Bu iddia da son derece güçlü gözüküyor. Yeni nesil konsollar döneminin başlayacağı şu dönemlerde bu tarz bir hamle ile Sony’nin tam amacı ne olacak son derece merak ediliyor. Amacı Microsoft tarafında olduğu gibi PC oyuncuları ile yakınlaşmak olabilir. Ama bunu özel markası ile yapmak ne kadar doğru olacak göreceğiz.

Ama Horizon markasının PC’ye gelmesini ve daha fazla oyuncu ile buluşmasını isteriz. Son olarak da daha önceden Rus oyun medyası bümnyesinden Anton Logvinov’da şubat 2020’de Horizon Zero Dawn PC için çıkışını yapacak yönünde açıklamada bulunmuştu. Bakalım son sözü Sony tarafı yapacak. Gerçekten de kendilerine ait bir marka PC için gelecek mi göreceğiz.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel