Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

2019’da En Çok İzlenen 10 Oyun

2019 yılını geride bırakmaya sayılı günler kaldı. 2019 ile ilgili olarak senenin son verileri paylaşılmaya başlandı. Paylaşılan bu verilerden bir diğeri de 2019’da En Çok İzlenen 10 Oyun oldu. Twitch üzerinden alınan bu verilere göre 2019 yılı içerisinde en çok izlenen oyunlar listesi belli oldu.

Twitch bildiğiniz gibi son dönemlerde en iyi yayıncılarını kaybetmesi ile gündem olmuştu. Ama listenin bir numarası olmasını bırakmadı. Güncel olarak en çok izlenen yayın platformu olma özelliğini devam ettiriyor. Diğer şirketlerden hamleler gelmeye devam etse bile Twitch liderliğine devam ediyor. Twitch üzerinden yayıncılar gitse bile yeni yayıncı oranı sürekli olarak artmaya devam ediyor. Bunun yanında 2019 yılında Amazon’un yayın platformu neredeyse üç kat genişleyerek 523 milyon izleyici sayısına ulaşmış durumda.

2019 yılı içerisinde Twitch üzerinden izlenen yayınlarda da değişimler bulunuyor. Oyuncuların zevkleri değişmiş gibi gözüküyor. Artık 2019’da En Çok İzlenen 10 Oyun listelememize geçelim.

En Çok İzlenen Oyunlar

StreamElements ve Arsenal.gg tarafından yapılan bu listelemenin detaylarına geçiş yapalım. Listenin ilk sırası bu sene el değiştirdi. League of Legends yeniden liderliği eline aldı. Fortnite fırtınasını dindirerek liderliği tekrardan almayı başardı. 10. yılını kutlayan League of Legends iyi bir giriş yapmayı başardı.

Gelelim çıktığı dönemden bu yana listenin ilk sıralarını zorlayan Fortnite’a. Bu sene yerini eski lidere bıraktı. Bu sene listeye ikinci sıradan girmeyi başardı.

Bu sene yayınlarda izlenen oyunlar arasında büyük bir değişiklik bulunuyor aslında. 2019 yılı içerisinde PUBG’nin çok esamesi okunmamış. Bir döneme yön veren oyun bu sene listeye girmeyi başaramadı. GTA V ise popülerliğini bu sene içerisinde arttırmayı başardı. Gelen son güncelleme ile birlikte oyucular tekrardan bir geri dönüş yaptılar. Listenin en sürpriz ismi ise büyük ihtimal ise Hearthstone olmuştur. Kart oyunu olmasına rağmen oyun PUBG’yi de gerisinde bırakmayı başardı.

Listeleme bu şekilde. Oyuncuların bu sene gelen yeni güncellemeler ile birlikte oyun zevkleri de değişmiş gözüküyor. Bakalım 2020 yılında en çok izlenen oyun hangisi olacak.

Bizlere Destek Olmak İsterseniz Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!