Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

PlayStation 5 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yeni nesil konsolların devri bu senenin sonunda başlayacak. Başlayacak olan bu devir ile ilgili olarak henüz yeterli bilgilere sahip değiliz. Özellikle PlayStation 5 ile ilgili olarak. Nasıl bir görünüme sahip olacak, yada nasıl bir konsol bizleri bekliyor detaylı olarak bilmiyoruz. Sony tarafından açıklamalar gelmedi konu ile ilgili olarak. Büyük bir tören ile açıklamaları bekleniyor. Ama Microsoft tarafından Xbox Series X ile ilgili olarak açıklamalar hız kesmeden geliyor. En azından nasıl bir konsolun bizleri beklediğini biliyoruz. Bunlar ile birlikte PlayStation 5 hala bir muamma ve meraklar artmaya devam ediyor. En çok merak edilen konulardan birisi de PlayStation 5 fiyatı ne kadar olacak sorusu. Sony bu konuya biraz açıklık getirmeye çalıştı.

Sony üçüncü çeyrek mali toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği bu toplantıda da PlayStation 5 ile ilgili olarak açıklamalar da yaptı. Açıklamalar ile birlikte PlayStation 5 fiyatı henüz belli olmadığı öğrenildi. Sony tarafı henüz konsollarının fiyatına karar veremedi. Karar verebilmek için de Xbox Series X’in fiyatını merak ediyorlar.

Sony’nin finans direktörü Hiroki Totoki ‘ PS4’ten PS5’e sorunsuz bir geçiş yapmak istediklerini söyleyince yatırımcılar da Sony’nin bunu nasıl başaracağını ve maliyetin hangi kalemlerini kontrol edebildiğini öğrenmek istemişler.’

Totoki: “Bir rekabet içerisinde olduğumuz için fiyatla ilgili şu aşamada bir şeyler tartışabilmek çok zor. Belirlenecek fiyat seviyesine bağlı olarak uygulayacağımız promosyon stratejisine ve maliyetin ne kadarını firma olarak üstleneceğimize karar vermek durumundayız.”

Son Durum

Gelen açıklamalar ile birlikte yeni nesil konsolların fiyatı ile ilgili olarak net bir bilgi yayınlanmadı. Sony tarafı Xbox tarafından gelecek hamleyi bekliyor. Umarız makul bir fiyat üzerinden konsol çıkışını gerçekleştirir. Çünkü dedikodular 500 dolar gibi bir fiyat gösteriyor. Belki yurt dışı için bu fiyat kabul edilebilir. Ama ülkemizde durum sanıldığı gibi olmayacak. Bizim ülkemizde konsol 4000-5000 bandı arasında çıkışını gerçekleştirebilir. Bu durumda ülkemizde ne kadar PS5’e talep olduğunu gösterir tartışmalı olacaktır. Umarız makul bir fiyat ile çıkışını gerçekleştirir. Bu durum her iki konsol için de geçerli.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel