Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Red Dead Redemption 2 Steam Satışı Haftaya Başlıyor

PC versiyonu 5 Kasım tarihinde çıkışını gerçekleştiren Red Dead Redemption 2 oyunu yeni bir platforma daha geliyor. Epic Games Store ve Rockstar Launcher üzerinden ilk çıkışını 5 Kasım tarihinde gerçekleştirdi. Steam için oyun çıkışını gerçekleştirmemişti. Epic Games Store ile Rockstar arasında yapılan anlaşma ile birlikte oyun 1 ay gecikmeli olarak Steam’a geliyor. Red Dead Redemption 2 Steam için önümüzde ki hafta geliyor.

PC versiyonunun çıkması ile birlikte yeni bir oyuncu kitlesine daha erişmeyi başardı. Ama Epic Games Store ile yapılan anlaşma çok kısa süreli oldu. Epic Games genelde yaptıkları anlaşmaları 1 yıl özel olarak yapıyordu. RDR 2 için ise 1 aylık bir özel anlaşma gerçekleşti. Bunun sebebi tam olarak bilinmiyor. Ama en büyük sebebi Rockstar’ın GTA V ile Steam üzerinden yakaladığı satış başarısı olmuştur. Bizler aynı durumun Red Dead Redemption 2 Steam versiyonunda da yaşanacağını düşünüyoruz.

Oyun 5 Aralık tarihinde Steam için çıkışını gerçekleştirdiği zaman iyi bir satış başarısını da beraberinde getirecektir. Özellikle bu durum Rockstar oyunlarında çok fazla gözüküyor. GTA V oyunu beklenenden çok daha iyi bir performans sergilemeyi başardı. Red Dead Redemption 2’de de aynı durumun yaşanması beklenenler arasında.

Oyunu Epic Games Store’dan yada Rockstar Launcher’dan satın almayıp Steam’a gelmesini bekleyenler için sevindirici güne son 1 hafta kaldı. Oyunun satış fiyatı orada da 299 TL olarak belirlenmiş durumda. Sonbahar indirimlerinden sonra oyun çıkışını Steam için gerçekleştirecek.

Epic Games Store’da şuan oyun %20 indirime sahip ve 239 TL gibi bir fiyattan satılıyor. Steam’a da sonbahar indirimi ile gelecek olan oyun belki kısa bir süre için indirimli olarak yayınlanabilir.

Oyunun Steam için çıkışını Rockstar tarafı Twitter üzerinden attıkları bir tweet ile duyurdular. Yayınlanan görseli, ana görselden görebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!