Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

PlayStation 5 Hakkında Tüm Bildiklerimiz

Dün yapılan lansman ile birlikte PlayStation 5 hakkında detaylı bilgiler öğrenme fırsatımız oldu. İlk olarak lansman sırasında PlayStation 5’e çıkacak olan oyunlar gösterildi. Lansmanın sonunda ise merakla beklenen PlayStation 5 görücüye çıkarıldı. Lansman sırasında gelen bilgiler ve daha öncesinde açıklanan tüm bilgileri sizler için tek bir yazıda derlemeye çalışacağız. PlayStation 5 hakkında tüm bildiklerimiz neler sizlere aktarmaya çalışacağız. İlerleyen günler içerisinde daha fazla detay geldikçe sizlere en hızlı şekilde aktaracağız.

PlayStation 5 Hakkında Tüm Bildiklerimiz

İlk olarak konsolun tanıtımını izlemenizi tavsiye ederiz. (Twitter hesabımız üzerinden paylaşımını gerçekleştirdik.) Daha sonra ise diğer detaylarına geçelim.

PlayStation 5 Tasarımı

PlayStation 5 tasarım olarak hem dikey hemde yatay olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmış durumda. Kullanım şekli size kalmış durumda. Ortalama olarak üç DualSense boyutunda karşımıza çıkıyor. Son derece şık tasarlandığını da belirtmemiz gerekiyor. Lansman sırasında beyaz versiyonu tanıtılmış durumda. Ama çıkışı sırasında farklı renk seçenekleri de bulunacaktır diye tahmin ediyoruz. Özellikle simgeleşmiş olan siyah rengini merak ediyorum.

DualSense

DualSense tanıtımı konsol tanıtımından önce yapılmış durumdaydı. PlayStaiton 4 ile de uyumlu şekilde kontrolcü kullanıma açık olacak. onun tanıtım fragmanını da aşağıdan izleyebilirsiniz. Yeni nesil bir kontrolcü karşımızda olacak.

PlayStation 5 Teknik Özellikleri

Yeni konsolda PS 4 ve PS 4 Pro oyunlarına geriye dönük uyumluluk olacak. Grafik tarafında ise Ray Tracing desteği sadece ışıklarda değil gölgelerde, ses ve yansımalarda da kullanılacak. PlayStation 5 3 boyutlu ses teknolojisi olan Tempest 3D’yi kullanacak. Ses teknolojisi olarak da yenilikçi bir sistem ile karşımızda olacak.

PlayStation 5 Teknik Özellikleri

 • İşlemci: 8x Zen 2 çekirdek – 3,5 GHz
 • GPU: 10,28 TFLOP, 36 CU 2,23 GHz
 • GPU mimarisi: Özel RDNA 2
 • Bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit
 • Bellek bant genişliği: 448 GB/sn
 • Dahili depolama: 825 GB SSD
 • IO: 5,55 GB/sn (Ham) 8-9 GB/sn (sıkıştırılmış)
 • Artırılabilir hafıza: NVMe SSD Slotu
 • Harici depolama: USB HDD desteği
 • Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü

PlayStation 5 Fiyatı

PlayStation 5 fiyatı ile ilgili olarak net açıklama henüz gelmedi. Gelen tahmini fiyatlar ile birlikte 499 dolar gibi bir fiyata çıkış yapması bekleniyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel