Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Control, Genişleme Paketi The Foundation Geliyor

Control oyunu bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene içerisinde çıkışını gerçekleştirmiş olan bir yapım. Büyük hit oyunlarından birisi olduğunu da söylememiz gerekiyor. Bir yıl gibi bir süre içerisinde iyi başarılar sağlamayı başardı. Bir çok oyucuyu ve basını da şaşırtmayı başaran bir yapım olarak karşımıza çıktı. Oyun son dönemlerde çok gündemde olan bir yapım aslında. Bunun sebeplerinden birisi de Xbox Game Pass sistemine gelmesinin istenmesi oldu. Herhalde oyuncular tarafından en çok istenen yapım olduğunu söylememiz gerekiyor. Oyuncular tarafından talep gören bir yapımda. Şimdi ise oyun kendi evrenini genişletmek için kolları sıvadı. Control, genişleme paketi The Foundation ile evreni genişletmeye karar verdi. Tek DLC’de bu olmayacak. İkinci bir genişleme paketi de geleceği açıklandı.

İlk çıkışını PC’de Epic Games Store özel olarak yapmış olan oyun satış rakamları olarak da beklenen üstünde başarı sağladı. Remedy’nin son dönemlerde çıkardığı en iyi yapımlardan birisi oldu. Bununla birlikte oyun Game Awards’a ödüller almayı da başardı. Oyun hakkında kısa bilgileri de verdiğimize göre gelelim nasıl bir genişleme paketinin bizleri beklediğine.

Control The Foundation Genişleme Paketi

26 Mart tarihinde paket çıkışını gerçekleştirecek. Twitter üzerinden atılan tweet ile birlikte fragmanını izleme imkanına sahip olduk. Fragmanda Marshall kelimesini sıkça duyuyoruz. Bu da DLC’nin hangi açıdan ilerleyeceğini gösteriyor. Bahsi geçen isim, Federal Bureau of Control’ün yöneticilerinden olan Helen Marshall’a ait. Fragmanda Marshall’ın bir süredir kayıp olduğunu da öğreniyoruz.

Ana hikayeyi oynayanlar “Bir şeyi kontrol etmeye gideceğini” açıklayan Marshall’ın ortadan kaybolduğunu bilirler. Genişleme paketi Marshall’ın ortadan kaybolmasını anlatacak. Ana hikayeyi genişleyecek bir yapım olacak.

Dediğimiz gibi bu sene içerisinde 2 farklı genişleme paketi çıkacak. Birisi The Foundation adı ile çıkışını yapacak. Diğeri de 2020 yılında yine çıkması planlanıyor. Tahminlere göre 2020 yılının ortalarına doğru ikinci genişleme paketi çıkışını gerçekleştirecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!