Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Remedy Control Oyunu Satışlarından Memnun

Bu sene içerisinde çıkışını gerçekleştirmiş olan Control oyunu oyuncular tarafından sevilen bir yapım olmayı başardı. Bu senenin sevilen oyunlarından birisi olmayı başaran Control aynı zamanda Remedy’nin de yüzünü güldürmeye başardı. Remedy Control oyununun satış rakamlarından son derece memnun. Satış rekorları kırmayı başaramadı ama Remedy için durum gayet güzel gözüküyor.

Control oyununu geliştirmek için Remedy toplam bütçenin 30 milyondan daha az olduğunu açıklamıştı. Bu geliştirme parasının 10 milyon dolarını Epic Games Store’dan almayı başardı. Oyun bildiğiniz gibi Epic Games Store özel olarak çıkışını gerçekleştirdi. Bu durum da Remedy’nin elini rahatlatan bir hamle olmuştu. Bir de oyun sevilen ve satın alınan bir yapım olmayı da başarınca Remedy Control oyunundan iyi bir kar elde etmeyi başardı.

Hem Remedy hemde oyunun yayıncısı olan 505 Games iyi bir kar elde etmeyi başardı. Oyun sadece ilk haftasında 17.7 milyonluk bir satış rakamına ulaşmayı başarmıştı. Bu gelişmeler üzerine Remedy CEO’su Tero Virtala GamesIndustry’e açıklamalarda bulundu.

Tero Virtala Remedy – Control Röportajı

“Daha büyük geliştirme bütçelerine sahip diğer bazı oyunlar gibi devasa satış rakamlarına ihtiyacımız yok. Control satış listelerinin zirvesine kurulmadı ama düzenli satışlar sayesinde oldukça iyi durumdayız. Biz daima duruma uzun vadeli olarak bakıyoruz.

Bugünlerde çoğu oyun için satışların büyük bir kısmı dijital mağazalarda uzun dönemde gerçekleşiyor ve Control da satmaya devam ediyor, bu iyi bir şey. Oyuna ücretli ve ücretsiz yeni içerikler getiriyoruz. Oyunumuz yüksek kalitesini ve farklılığını kanıtladı ve ne kadar iyi bir oyun olduğu da kulaktan kulağa yayılıyor. Henüz Control ismini duymamış büyük bir kitle olduğunu da biliyoruz. Bunların tümü de uzun vadeli satışları etkileyecek faktörler.

Stratejik olarak asıl önemli olan şey yeni bir markayı başarıyla oluşturabilmekti. Bu sektörde bunu başarmak zor bir şey. Sürekli olarak yeni oyunlar gelip gidiyor, ama çok az gerçekten fark yaratıp özel bir isim haline geliyor. Henüz elbette daha işin başındayız ama Control kendini göstermek ve hayran kitlesi oluşturmak konusunda başarılı işaretler sergiliyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!