Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Sony, Silent Hill Oyunları Üzerine Çalışıyor

Rely on Horror isimli bir sitenin haberi oyun dünyasını etkilemeyi başardı. Yapılan habere göre Sony Silent Hill oyunları üzerine çalışmalara başlamış. 2 farklı Silent Hill oyunu üzerine çalışmalara başlamış olan Sony, oyunlardan birisini soft reboot yapmayı planlıyor. Bir diğer yapım ise Kojima’nın bıraktığı yerden devam edecek olan bir yapım olacak.

Silent Hill Soft Reboot Yapımı Nasıl Olacak?

Sony Silent Hill markasına yatırım yapma fikrini hayata geçirmeye karar vermiş gibi duruyor. Bunun sebebi ise Silent Hill oyununun hala en sevilen korku oyunlarından birisi olması ve oyucular tarafından da büyük bir merak ile bekleniyor olması oldu. Sony’de bu boşluğu iyi değerlendirme peşinde. İlk olarak SIE Japon stüdyosuna Silent Hill oyununun sof reboot yapımını yaptıracak. Bu yapımın da Silent Hill adı ile çıkması bekleniyor. Haberi ortaya atan Rely on Horror bu durumu iki farklı bağımsız kaynaktan onayladığını söylüyor.

Soft reboot üzerinde daha önce çalışmış isimler yer alacak. İlk üç oyunun yaratık tasarımlarını yapan Masahiro Ito, bu proje üzerinde çalışıyor. 1999 tarihli Silent Hill’in yönetmeni ve yazarı Keiichiro Toyama ve serinin ünlü bestecisi Akira Yamaoka da işin içinde.

Gelelim Kojima’nın Yapması Beklenen Oyuna

Kojima bildiğiniz gibi daha önceden de Silent Hill üzerine çalışmalara başlamıştı. Ama Konami ile aralarında yaşanan anlaşmazlıkla birlikte proje iptal edildi. Oyuncular tarafından da büyü tepkiler toplamıştı. Şimdi ise araya Sony girme kararı aldı. Bilmeyenler için Silent Hill markası Konami’nin sahip olduğu bir ürün. O yüzden dış çalışmalar için Konami ile özel anlaşma yapılması gerekiyor.

Sony’de Kojima ile Konami arasında oluşan dargınlığı kaldırmak için uğraşıyor. Kojima’nın ‘tamamen’ serbest bir şekilde çalışacak Silent Hill oyunu için uğraşlarına başladı. Bakalım ikili arasında beklenen anlaşma sağlanacak mı? Silent Hill ile ilgili olarak anlaşma sağlanırsa eğer dünyanın en iyi korku oyunu serisi tekrar hayat bulacak. Sony’de bu noktada mali desteği sağlayan firma olarak yer alacak.

Kojima’nın bir korku oyunu üzerine çalışmak istediğini biliyoruz. Bu korku oyunu da umarız uzun yıllardır beklenen Silent Hill oyunu olur.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!