Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

The Witcher Oyunu Satışları Arttı

The Witcher Oyunu Netflix’den Sonra..

2015 Yılında çıkış yapmış olan The Witcher oyunu son dönemlerde tekrar gündeme oturmayı başardı. Çıktığı dönemde büyük yankı uyandıran oyun bir çok oyuncu tarafından sevilmiş saatlerce oynanmıştı.

Oyuncuların bu oyuna olan sevgisi aynı zamanda çeşitli ödüller almasına olanak sağlamış, dönemin en iyi oyunu seçilmişti. Aldığı ödüllerden bazıları ise şu şekilde ;

 • The Game Award for Game Of The Year
 • The Game Award for Most Anticipated Game
 • The Game Award for Best Role Playing Game

Günümüzde ise Netflix’de dizisi çıkan The Witcher oyunu, daha önceden kitaplarından ve oyunundan haberdar olmayan izleyiciler tarafından büyük merakla araştırılmaya başlandı böylelikle The Witcher Dizisi sayesinde oyun ve kitap satışları büyük bir artış göstererek 2018 yılındın ilk çeyreğinden daha fazla rakamlara ulaştı.

üç serisi bulunan witcher oyununu deneyimlemek isterseniz steam üzerindeki mağaza profiline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Serinin hikayesine geçmeden önce oyun ve dizi hakkındaki görüşlerinizi bize yorum yaparak yada Facebook ve Twitter hesaplarımızdaki ilgili konuların altına yazarak belirtebilirsiniz.

Ayrıca The Witcher Dizisinin Bölüm Başlıklarına da Buradan Ulaşabilirsiniz.

Bilmeyenler İçin The Witcher Oyunu Serisinin Hikayesi İse Şöyle;

The Witcher Hikayesi

Serinin ilk oyunu The Witcher, kitapların bitiminden 5 Sene sonrasını konu alıyor. Oyun başladığında ise Nilfgaard İmparatorluğu’yla yapılan o büyük savaşın sona erdiğini anlıyoruz.

Oyunda Elfler ve Cüceler artık tamamiyle dışlanmış ve bu ırkların nefretinden bir dolu kanlar akıtılmıştır. Geralt, yitik olduğu bütün bu vakit zarfında büyük bir çoğunluk tarafından ölü olarak nitelendirilse de delirip kaçtığı şeklinde söylentiler de dolaşmaktadır. Ancak Geralt’ın sayrı, faydalı ve hafızasını kaybetmiş bir şekilde Kaer Morhen yakınlarında Triss ve Witcher’lar tarafından bulunması bu söylentilerin hepsini silip süpürmüş ve Geralt iyileşmesi için kaleye götürülmüştür. katiyen heyecansız kalmayan Witcher evrenine yaraşır şekilde olaylar seyretmiş ve Kaer Morhen kalesi hiç hesapta olmayan ani bir saldırıya uğramıştır.

Azar Javed adlı bir büyücü önderliğinde Salamandra askerleriyle gerçekleştirilen bu saldırıda ise Witcher’lara dayanıklılık, Sürat ve kuvvet gibi özellikler veren mutasyonların formülü çalınmıştır. Ancak her isyanda ve saldırıda olduğu gibi bu saldırıda da bir yitik verilmiş, daha Witcher olma yolunda ilerleyen genç Leo öldürülmüştür.

Geralt of Rivia

Geralt ve başka Witcher’lar kendilerinden çalınan mutasyon sırlarını Arka alabilmek için ve saldırıda faal rol oynayan Salamandra hakkında bilgi toplayabilmek için vazife dağılımı yapmış ve araştırmayı hızlandırmak için ayrı yerlere dağılmıştır. Geralt, Triss ile beraber Vizima’ya yolculuk etmiş, orada Dandelion ve Zoltan gibi uğruna savaştığı daha önceki dostları ile karşılaşmış; ancak Bellek kaybı yaşadığından onları hatırlamamıştır.

Olaylar bu şekilde dallanıp budaklanırken Geralt’ın yolu Kral Foltest gibi bir hayli karakterle ve Alvin adında fevkalade yeteneklere sahip bir çocukla kesişmiştir. Alvin, vakit ve mekân içerisinde yolcu edebilmekte; fakat bunu yalnızca çok korktuğu vakitlerde Denetim dışı bir şekilde yapabilmektedir. başka bir deyişle gücünü Denetim edememektedir. Geralt’ın çocuklara olan yaklaşımından olsa lazım kendisini Alvin’e karşı Mesul hissetmiş ve ona güçlerini Denetim edebilmesi için büyülü bir kolye vermiştir. Sonrasında oyun içerisindeki seçimler doğrultusunda Alvin’i Triss veya Shani‘ye emanet etmiştir.

Geralt bu uzun yolculuğun, ve bu yolculukta dökülen kanların hemen peşinden Salamandra’yı yenmiş ve nihai olarak Azar Javed’i eline geçirmiştir. Ancak daha rahatlayamadan bütün bu olayların arkasında Jacques de Aldersberg‘in olduğunu öğrenmiştir. Aldersberg, bütün bu olaylar sonucunda birden Geralt’ı da yanına alarak geleceğe ışınlanmıştır. gerçekte gelecekte, Elflerin ünlü Ithlinne’in Kehaneti ismini verdiği kıyamet senaryosunun gerçekleştiğini Geralt’a işaret etmek istemiştir. Bu kehanete göre bütün insanlık yeryüzünden silinecektir. Aldersberg, çaldığı mutasyonlarla Yepyeni bir ırk yaratmayı amaçladığını, böylelikle insanları yok olmaktan kurtarmak istediğini ve bu Yepyeni ırkı kendisinin yöneteceğini söylemektedir. Geralt ise bu durumun Menfaat uğruna olduğunu düşünerek Aldersberg’i alt etmiştir. Ancak şaşırtıcı bir şekilde Aldersberg’in boynunda Alvin’in kolyesini görmüştür

The Witcher 2: Assassins Of Kings Hikayesi

Geralt ikinci oyun ile beraber ilk oyunda yolunun kesiştiği Kral Foltest’in yakın korumalığını yapmaktadır ve Triss’ci okurlarımızın sevineceği üzere artık Triss ile beraber yaşamaktadır. O sıralar Kral Foltest ile Barones La Valette arasında bir Dahil Cenk yaşanmakta ve bu vaziyet Geralt’a henüz çok mesuliyet yüklemektedir. Geralt bu sorumluluklardan bunalmış olacak ki Cenk sona erdiğinde Kral Foltest ile yollarını ayırmayı planlamaktadır. Ancak tahmin ediyorsunuz değil mi, Diğer şeyler gün yüzüne çıkıyor…

Cenk kazanılma yolunda iken Letho isminde bir Witcher çıkagelir ve Kral Foltest’i katleder. Letho, Geralt’ın rastgele bir hamlesine mahal vermeden kaçmayı başarmıştır. Bu sırada Foltest’in cesedinin başında elinde kılıçla duran Geralt, görüntünün el verdiği üzere tutuklanıp hapse atılır ve hapiste Daimi olarak işkence görür. Vücudundaki yaraları hatırlıyorsunuz değil mi?

Geralt bu şekilde bir müddet geçirdikten sonra Hususi kuvvetler komutanı sıfatındaki Vernon Roche, Geralt’ı sorgulamaya gelir ve Geralt Roche’a Kral Foltest’i öldürmediğini, asıl vaziyeti anlatır. Geralt’a inanan Roche, “kral katili“nin yakalamasına yardım etmesi koşuluyla Geralt’ın hapisten kaçmasına yardım eder, böylelikle adil bir itilaf yapılmıştır. Roche ve Geralt Triss’i de alarak Flotsam adlı bir kasabaya gider. Burada ilk oyunda olduğu gibi Geralt’ın yolu bir Defa henüz Dandelion ve Zoltan ile kesişir.

Geralt böylece haksız yere kendine yüklenen kral katili sıfatından kurtulmak ve ismini temize çıkarmak için arkadaşlarının da yardımıyla asıl katil olan Letho’nun peşine düşer. Bu esnada Geralt’ın hafızası yavaş yavaş adına gelmeye başlar ve büyük aşkı Yennefer’ı Son hatırlar. Bir yandan kral katilini ararken başka yandan Yennefer’ı aramayakoyulur. Yennefer’cı okurlarımız sizlere de selamlar

Kralların Ölümü

Günler kesafet içinde geçerken Letho’nun yalnız olmadığı ve iki Witcher’la çalıştığı öğrenilmiştir. Kral Foltest’ı öldüren bu üçlü Kral Demavend’i de öldürmüş ve şimdi de Kral Henselt’i öldürmenin peşindedir. Sular durulmadan bütün bu olayların nihayetinde kral katili Letho, Triss’i kaçırır. başka bir deyişle Geralt hem Letho’yu hem Yennefer’ı hem Triss’i aramaktadır…

bütün bu olaylar zincirinin hemen peşinden Geralt Son Letho ile yüzleşir ve Triss’i kurtarır. Ancak Letho şaşırtıcı bir şekilde Geralt’a bütün bunların Nilfgaard İmparatorluğu’nun bir oyunu olduğunu, kralları öldürerek ülkeyi karmaşaya sürüklemeyi amaçladıklarını ve istilanın yakında başlayacağını anlatır. Şaşırtıcı olan bir başka Faktör ise Letho ile Geralt’ın önceden yollarının kesişmiş olması ve Geralt’ın Letho’nun hayatını kurtarmış olmasıdır. Bu şaşırtıcı olaylar Geralt’ın unuttuklarını hatırlamasına Muavin olur ve hafızasını tekrar kazanır. Geralt artık her şeyi hatırlamaktadır…

Rivia’daki Başkaldırı esnasında gerçekte Geralt ve Yennefer ölmemiştir. Manevi hatunları Ciri, onları kurtarmıştır. Bir Witcher olarak yetiştirilen, özdeş vakitte da efsanevi güçlere sahip olan Ciri, sonsuza dek Mesut yaşayacakları bir boyuta geçer. Geride kalanlar böylece Geralt’ın öldüğünü düşünmüşlerdir.

Wild Hunt

Ancak sonrasın da Wild Hunt o diyara gelerek Yennefer’ı kaçırır. Geralt aşkı Yennefer’ı kurtarmak için Wild Hunt’ın peşine düşer. Yolda Letho ve arkadaşlarının hayatını kurtarır ve bir minnet göstergesi olarak nihayetinde hepsi beraber Wild Hunt’la yüzleşirler. Geralt, Wild Hunt’a Yennefer’ı bırakıp onun adına kendisini almasını Öneri eder. Netice olarak bir takas yapılmış olur. Geralt, Wild Hunt’la olduğu için hafızasını yitiren Yennefer’ı Letho’ya teslim eder ve 5 Sene süresince Wild Hunt ile Beygir sürer. fakat Ciri onu kurtarır ve böylece Kaer Morhen’e Arka döner. Burada aklınız karışabilir bu yüzden bu nokta ilk oyunun başladığı noktadır.

GeraltWild Hunt’a katıldıktan sonra Letho ve arkadaşları Yennefer ile Nilfgaard’a kaçmışlardır. Geralt’a hayatını borçlu olan Letho bu bağlamda Yennefer’a göz kulak olur. Ancak bir noktada Nifgaard askerlerine yakalanırlar Veyahut teslim olurlar. İmparator Emhyr Mevcut EmhyreisLetho ve arkadaşlarına onun için çalışıp kralları öldürmeleri şeklinde bir teklifte yer alır. Bunun karşılığı olarak Letho’nun mensup olduğu Viper (Yılan) Witcher Okulu’nu Nilfgaard topraklarında kurmalarına destur verecektir. Teklifi reddetmeleri halinde ise Biricik yolun idam edilmeleri olduğu belirtilmiştir. Pek bir seçeneği olmayan Letho ve arkadaşları bu teklifi kabul ederBu sırada İmparator Emhyr, Yennefer’dan Büyücüler Loncası’nın varlığına yönelik profili toplar ve istediğine erişmiş olur.

Yennefer’ın hayatta ve iyi olduğunu öğrenen Geralt tüm bunların sonucunda Letho’yu ya öldürür Veyahut serbest bırakır. Bir sonraki varış noktası Nilfgaard’tır. İkinci oyun Nilfgaard Ordusu’nun istilasıyla biter.

The Witcher 3: Wild Hunt Hikayesi

Oyun öncelikle Yennefer‘ı arayışımızla başlamakta ve hemen peşinden Ciri‘yi bulmak şeklinde Cihet değiştirmektedir. Oyunun girişinde Ciri’nin küçüklüğünü gördüğü korkunç bir rüyadan uyanan Geralt, gördüklerini Vesemir’e anlattıktan sonra muhteşem çift yola çıkmıştır. Sizin de düşündüğünüz üzere zorlu esna böylece başlamış bulunmaktadır.

Yolculuk esnasında Griffin saldırısına uğrayan bir köylüye eşit gelen çift bu köylüyü kurtarmış, karşılığında ise köylüden Yennefer’ın nereye gittiği ile alakadar profil almışlardır. Yennefer’ı bulmak yerine asıl büyük adım burada atılmış, nihayetinde Yennefer Geralt’ı bulmuştur. Böylece iki aşık buluşmuş ve Ciri’yi aramaya beraber sürek etmişlerdir. 

Birbirini özleyen bu iki aşığın yollarının kesişmesinin hemen peşinden Biricik erek Ciri’yi bulmak olmuştur. Ancak zorlu olan özdeş vakitte Wild Hunt’ın da Ciri’yi arıyor olmasıdır. ayrımlı vakitlerde Wild Hunt’ın esiri olan bu çift özdeş vakitte onlardan kaçmak ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalmışlardır. Bu erek için dostları Zoltan ile güçlerini birleştiren Geralt’ın, Ciri’yi bulmak için Ciri’nin de arkadaşı olan Dandelion’dan bilgi alması gerekmektedir; ancak şaşırtmayan bir şekilde Dandelion abuk sabuk bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Dandelion’un da bulunmasıyla Ciri’ye giden yol yavaş yavaş açılmaya başlamış; ancak bu hiç basit olmasa da Ciri nihayetinde bulunmuştur. Uzun süren savaşların ve görevlerin hemen peşinden Wild Hunt ile yüzleşmek için Lüzumlu ekibi toplayan ve planlar yapan Geralt ve dostları bu işi tamamlamak için nihai olarak Wild Hunt ile yüzleşmiştir. Oyun süresince yapılan seçimler neticesinde oyun üç ayrımlı sona gitmektedir. 

Birinci sonda (ve bizce en Fena sonda) seçilen yolların neticesinde Ciri ölmektedir. 
İkinci sonda Ciri hayatta kalsa da istemediği halde tahta oturarak imparatoriçe olmuştur. Birinci sondan nispeten henüz iyi olsa da ikinci sonda da Ciri’yi buruk görmekte ve istediğinin bu olmadığını gayet Aleni bir şekilde anlamaktayız.
Üçüncü ve en güzel sonda ise Ciri bir Witcher olmaktadır ve Witcher olduğu için epey mutludur. Yola Geralt ile ve Geralt’ın Ciri’ye Hususi yaptırmış olduğu Witcher kılıcıyla sürek edecektir.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel