Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Project xCloud iOS Testleri Sona Erdi

Microsoft 5 Ağustos itibariyle birlikte Project xCloud’un iOS önizlemesini sona erdirdi. Apple cihazlarında oyun yayın hizmetini sınırlı bir şekilde test edildi. Lansman sırasında Xbox Game Pass Ultimate kullanıcıları iOS cihazları kullanamayacak. Microsoft Project xCloud iOS testleri sona erdi. Microsoft tarafı istediği geri dönüşü almayı başaramadı. Bunun nedeni ise Apple tarafının katı kurallarından kaynaklanıyor. Android tarafı için ise anlaşmalar yapılmış durumda.

Microsoft her cihazdan üyelerinin oyun oynamasını sağlayan Project xCloud sistemi üzerine çalışmalara devam ediyor. Tablet ve telefonlarınızdan bulut sistemi ile oyun oynayabiliyorsunuz. Project xCloud iOS ve Android testleri yapılmaya başlandı. Android tarafında Microsoft sorun yaşamadı. Tablet ve telefonlar üzerinden oyunlar oynanabilir hale getirildi. Apple tarafında ise beklenen test yapılamadı. Aynı zamanda da istenilen anlaşmalar tam olarak sağlanamadı. Bunun nedeni ise Apple tarafının sıkı kurallarının olmasından kaynaklanıyor. Microsoft tarafının ise bu sorunu çözmek için çalışmalar yapması gerekiyor. Bu çalışmanın amacı ise dünya genelinde 1,4 milyar iOS işletim sistemi kullanılıyor. Project xCloud sistemini olabildiğince fazla kullanıcıya ulaştırmak istiyorlar.

Bu anlaşmazlık ile birlikte iOS ve Android ile aynı anda Project xCloud başlatma işlemi darbe gördü. iOS tarafında toplam yapılan test sayısının 10.000 olduğu açıklandı. Yapılan testler sonucunda da tek oynanabilir oyun Halo: Master Chief Collection bulunuyor. Android tarafında yakalanan çeşitlilik iOS’ta yakalanamadı. Bu durumda sorunlara neden oldu.

15 Eylül tarihinde Project xCloud sistemi Andoid cihazlar için erişime açılacak. En iyi deneyim Game Pass Ultimate üyeleri için sunulacak. Apple tarafında ise istenilen anlaşma tam olarak sağlanamadı.

Microsoft ve Apple arasında anlaşma yapılması gerekiyor. Ama süreç istenildiği gibi kolay olmayacaktır. Örnek olarak ise Steam’ın iOS için gelmesi bir yıl sürmüştü. Onun için Microsoft’un daha fazla uğraması gerekecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!