Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

The Witcher 3 Satışları 30 Milyona Dayandı

The Witcher 3 oyunu 2015 yılından sonra en iyi yıllarını 2019 ve 2020 yılında yaşamaya başladı. İlk çıktığı dönemden bu yana ivmesi sürekli olarak artan oyun şimdilerde daha hızlı bir artışa geçti. 2019-2020 yılı The Wither yılı oldu desek yanlış olmaz. İlk olarak çıkan dizisi ile birlikte oyuna tekrar bir geri dönüş oldu. Steam üzerinden en çok oynanan oyunlar arasında tekrar girmeyi başardı. Bu dönemde rekorlar kırıldı. Aynı zamanda satışlarda da artışlar gözlerden kaçmadı. En büyük etkilerden birisi de Nintendo Switch için oyunun çıkmış olması oldu. Oyun Nintendo’ya da çıkınca satışlarda ki artış devam etti. Açıklanan verilere göre The Witcher 3 satışları 30 milyona dayanmış durumda.

Özellikle dizisinin çıkması ile birlikte oyuna olan talepte arttı. Dizi çoğu kişi için oyuna dönmek için sebep oldu. The Witcher’dan dizi ile haberdar olanlarda oyununa bir göz atmak istediler. Bunun haricinde Nintendo Switch portunun çıkması ile birlikte de oyunun satışları beklenenden daha fazla artmaya başladı.

The Witcher 3 Satış Verileri

Geçtiğimiz gün 2019 yılı satışlarını ve finansal verilerini açıklayan firma, The Witcher 3’ün satış başarısından bahsetti. 2019 yılının genel anlamda en çok satış yapılan ikinci yıl olduğunu belirten yapımcı, ilk sıranın hala oyunun çıkış yaptığı yıl olan 2015’e ait olduğunu vurguladı.

2019’da yapılan satışların yüzde 53’ü PC, yüzde 26’sı PS4, yüzde 11’i Switch ve yüzde 10’u Xbox One üzerinde gerçekleşmiş. CDPR’ın verilerine göre The Witcher 3 toplamda 28 milyon kopya satmayı başarmış durumda. Bu rakam kendisini dünya çapında en çok satan oyunlar listesinde 21. sıraya yerleşti.

Oyun ile ilgili en ilginç istatistik ise Nintendo üzerinden çıkış yaptıktan kısa bir süre sonra 700 bin satış rakamına ulaşmış olması oldu.

CD Projekt Red The Witcher 3 satışları 30 milyona dayandığının farkında. Aynı zamanda The Witcher evreninin sevildiğini de biliyor. O yüzden Cyberpunk 2077’den sonra yeni bir Witcher oyunu üzerine çalışmalarına başlayacaklar. Bildiğimiz kadarıyla The Witcher yeni oyunu üzerine çalışmalar başlamış durumda.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!